DŹWIĘKOWE WIADOMOŚCI SPORTOWE POLSKIEGO RADIA - PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK NOWE PO 10AM

TAK GRA RADIO 7 TORONTO

🟦

WIADOMOŚCI SPORTOWE Z TWITTERA

Iga Świątek w ćwierćfinale pokonała Estonkę Kaię Kanepi (4:6, 7:6, 6:3), natomiast jej rywalka “odprawiła” Francuzkę Alize Cornet (7:5, 6:1). Faworytką starcia była Polka, która zajmuje 9. lokatę w rankingu WTA, podczas gdy Collins plasuje się na 30. miejscu.

Pierwszy set rozpoczął się jednak dla Świątek fatalnie. Po 16 minutach przegrywała już 0:4, a w jej grze właściwie nic nie funkcjonowało tak, jak powinno. Szwankował serwis, a także precyzja kończących piłek. Polka przebudziła się w 5. gemie, a w końcówce seta gra zdecydowanie się wyrównała.

Ostatecznie jednak Amerykanka utrzymała przewagę – w decydującym gemie zanotowała aż 3 asy serwisowe i wyszła na prowadzenie w meczu, wygrywając 6:4.

Druga partia rozpoczęła się identycznie – po 4 gemach 4:0 prowadziła Amerykanka, a jej przewaga była jeszcze bardziej widoczna niż w pierwszym secie. Ostatecznie Polka zdołała urwać rywalce tylko jednego gema, przegrywając 1:6.

28-letnia Collins zrewanżowała się młodszej o osiem lat Polce za ich poprzednie spotkanie. W ćwierćfinale ubiegłorocznego turnieju WTA w Adelajdzie skreczowała w drugim secie.

Mimo porażki Świątek zanotowała najlepszy wynik w historii swoich występów w Australian Open. W latach 2020-2021 odpadła w 1/8 finału, a w debiucie przed trzema laty – w drugiej rundzie.