SPORT KWIECIEŃ

Written by on 30/04/2022

--- REKLAMA ---

DŹWIĘKOWE WIADOMOŚCI SPORTOWE POLSKIEGO RADIA - PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK NOWE PO 10AM


ROZMOWA Z IGĄ PO MECZU FINAŁOWYM 🇵🇱 2-04-2022

ROZMOWA Z IGĄ PO MECZU SF 🇵🇱 31-03-2022

ROZMOWA Z IGĄ PO MECZU QF 🇵🇱 30-03-2022TAK GRA RADIO 7 TORONTO

🟦


WIADOMOŚCI SPORTOWE Z TWITTERA

Miami Open. Iga Świątek: chcę powiedzieć Ukrainie, żeby pozostała silna

Wygrywając Miami Open, Iga Świątek, sięgnęła po swój szósty w karierze tytuł singlowy. W finale turnieju na Florydzie Polka nie dała praktycznie większych szans Naomi Osace, która przegrała drugiego seta do zera. Dzięki wygranej Świątek dołączyła do grona “Sunshine Double”, czyli zawodniczek, które w tym samym roku wygrały zawody Indian Wells i Miami Open. 

Mimo sukcesów na korcie Polka kolejny raz wyraziła swoje poparcie dla ogarniętej wojną Ukrainy. Przypomnijmy, że od 24 lutego trwa rosyjska inwazję na naszych wschodnich sąsiadów. Obywatele Ukrainy cały czas dzielnie stawiają opór rosyjskim agresorom i walczą o suwerenność i niepodległość swojej ojczyzny. Po finale Miami Open Iga Świątek odniosła się do wojny na Ukrainie. – Chcę powiedzieć Ukrainie, żeby pozostała silna. Mam nadzieję, że niedługo będzie lepiej – podkreśliła 20-latka.

Wojna na Ukrainie. Iga Świątek: jako osoby publiczne powinniśmy wykorzystywać swój głos

– Szczerze mówiąc mamy kilka inicjatyw, które chcemy podjąć. Teraz nie chcę o nich mówić. Nie będę nic obiecywała i mówiła o szczegółach, ponieważ wszystko jest w trakcie realizacji. My jako sportowcy, jako osoby publiczne, dobrze by było, żebyśmy wykorzystywali swój głos. Chcielibyśmy jednoczyć ludzi – mam nadzieję, że mój tenis pozwala się trochę zrelaksować w tych trudnych czasach. Od początku wiedziałam, że się zaangażuję – powiedziała Świątek na antenie “TVP Sport”.

Iga Świątek poinformowała, że nie wystąpi w zbliżającym się turnieju WTA w Charleston. Polka ma drobną kontuzję ręki. W ostatnich tygodniach 20-latka dominowała na światowych kortach. Wygrała 17 ostatnich meczów, jest niepokonana od połowy lutego. Z jej tegorocznym bilansem 26-3 nie może się równać żadna inna tenisistka. W poniedziałek oficjalnie zostanie liderką rankingu WTA. 


Continue reading

Next post

SPORT MAJ


Thumbnail
Previous post

FRYDERYK 2022


Thumbnail
Current track

Title

Artist

Current show

PRZEBOJE LATA Z RADIEM

12:00 pm 1:00 pm

Upcoming show

PRZEBOJE LATA Z RADIEM

1:00 pm 2:00 pm

Background