Piotr ”RUBENS” Rubik

Written by on 23/07/2022

WIADOMOŚCI ZE ŚWIATA MUZYKI

POWERPLAY 23 LIPCA 2022

Piotr ”RUBENS” Rubik

Jak to jest debiutować w wieku 35 lat, ponadto mając za sobą ponad dekadę muzycznej aktywności zawodowej? Rubens nie ukrywa, że to dla niego niezwykle ekscytująca sytuacja i mimo pewnych stresów jest szczęśliwy, że może się z nią mierzyć. Gitarzysta występujący na co dzień z Darią Zawiałow wydał w styczniu fantastyczny singiel „Wszystko OK?” i to właśnie on, a także epka, którą zapowiada, są głównymi powodami spotkania Artura Rawicza z Rubensem. A że Artur śledzi karierę Piotrka Rubika od lat, to gwarantujemy, że nie zabrakło im tematów do rozmów.

W sieci pojawiła się kolejna zapowiedź solowego wydawnictwa Rubensa, piosenka „Nie potrzeba dziś nam”. Muzyk przyznaje, że w obliczu wojny na Ukrainie rozważał przełożenie premiery, ale ze względu na wydźwięk utworu zdecydował się jednak tego nie robić.

Niestety, stało się tak, że jeden z pierwszych numerów, które skomponowałem i napisałem do niego tekst podczas pierwszych ostrych „lockdownów” w 2020 roku, dzisiaj o wiele mocniej oddaje moje odczucia odnośnie otaczającej nas rzeczywistości, niż wtedy kiedy komponowałem ten numer.

Mimo wcześniej zaplanowanej premiery, długo zastanawiałem się w ostatnich dniach, czy to dobry moment na wydawanie jakichkolwiek piosenek. Mimo wszystko chcę to zrobić.

Jako artysta – poza realną pomocą finansową czy logistyczną – mogę dać dzisiaj od siebie swoją twórczość – moje odczucia i wrażliwość, która być może kogoś podniesie na duchu w tych poje***ych czasach. Obserwując to, co się dzieje na Ukrainie, moje serce krwawi. Modlę się i wysyłąm dobrą energię w kierunku każdego brata i siostry z Ukrainy – komentuje Piotr.


Continue reading

Current track

Title

Artist

Background
%d bloggers like this: