3️⃣ Tym Żyje Miasto | Środa

Written by on 02/08/2022

--- REKLAMA ---

WIADOMOŚCI Z KANADY - 3️⃣ Tym Żyje Miasto | Środa

Iga Świątek w Toronto

Iga Świątek zagra niedługo w Kanadzie i po krótkim odpoczynku od turniejów, na turnieju WTA 1000 na twardej nawierzchni, który rozegra się w dniach 8-14 sierpnia.

Oprócz naszej 21-letniej liderki rankingu WTA na liście zgłoszeń widnieją takie czołowe nazwiska jak Anett Kontaveit, Maria Sakkari, Paula Badosa, Ons Jabeur czy Aryna Sabalenka. 

W Toronto zagrają też siostry Williams. 

Trudeau traci w sondażach

Większość Kanadyjczyków nie akceptuje rządu Justina Trudeau i negatywnie ocenia premiera. Tak przynajmniej wynika z nowego sondażu przeprowadzonego przez lewicową sondażownię Abacus Data.

Według tego sondażu 51% Kanadyjczyków nie akceptuje pracy liberalnego rządu Justina Trudeau – to najgorszy wynik od czasu gdy Trudeau wygrał wybory w 2015 roku.

Ta sama liczba, 51% badanych, wyraziła negatywną opinię na temat samego premiera. To także jego najgorszy wynik podczas sprawowania urzędu.  

Według sondażowni Abacus Data – gdyby wybory odbyły się teraz, Konserwatyści wygraliby je zgarniając 35% głosów poparcia.

Ciszej jedziesz, dalej zajedziesz

Posłanka Kristina Michaud z partii Bloc Québécois, która otwarcie krytykowała rząd federalny za użycie uprawnień nadzwyczajnych przeciwko Konwojowi Wolności, będzie jedynym członkiem Parlamentu w Quebecu w Quebecu, tracącym swój okręg wyborczy w ramach federalnej zmiany granic okręgów wyborczych.

Posłanka wyśmiewała rządowe twierdzenia, że jakoby „ktoś w wannie z hydromasażem na środku ottawskiej ulicy” stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. 

„Poważnie? – pytała posłanka Michaud. – A niby skąd u rządu takie przeświadczenie?”.

29-letnia posłanka dwukrotnie pokonała swoich liberalnych konkurentów w okręgu, który teraz straci w wyniku federalnej reorganizacji.

Szczur za darmo

Toronto Animal Services znosi w najbliższy weekend opłaty za przygarnięcie drobnych zwierząt, takich jak królik, szczur, chomik czy świnka morska. Z opłaty zwolniona będzie adopcja w przypadku ponad 30 małych zwierząt, ale oferta ta obowiązuje w Toronto tylko od najbliższego piątku do niedzieli.

Zdjęcia wielu z tych drobnych zwierząt są zamieszczone w mediach Toronto Animal Services. Więcej – TUTAJ.

Park na cześć zniesienia niewolnictwa

Jeden z parków w Brampton zmienił nazwę decyzją radnych. 100-akrowy Dixie 407 Sports Park został przemianowany na cześć zniesienia niewolnictwa na Emancipation Park.

Ma to także związek z wprowadzonym urzędowo rok temu w Kanadzie Dniem Emancypacji.

Rada Miasta Brampton jednogłośnie przyjęła wniosek o zmianę nazwy, który został złożony przez radną Charmaine Williams, pierwszą czarną kobietę wybraną na radną w historii tego miasta.

Rada Miasta Brampton ogłosiła również 1 sierpnia Dniem Emancypacji, a sierpień Miesiącem Emancypacji w tym mieście. 

Więcej – TUTAJ.

Kanada boi się handlować z Tajwanem

Tajwan, naturalny sojusznik Kanady w regionie Indo-Pacyfiku, jest ignorowany przez rząd kanadyjski – twierdzi portal Post Millennial, choć to tętniąca życiem demokracja i potęga gospodarcza licząca prawie 24 mln ludzi.

Zdaniem Post Millennial, brak zainteresowania rządu Justina Trudeau Tajwanem wiąże się z z jego wzmacnianiem więzi z chińskim reżimem komunistycznym.

Tajwan ma strategicznie ważne produkty i usługi, których potrzebuje Kanada, w takich  obszarach, jak sztuczna inteligencja czy produkcja półprzewodników. Jednak w odróżnieniu od Amerykanów, rząd kanadyjski obawia się, że zwiększony handel z Tajwanem obraziłby komunistyczne Chiny.

Ostatnim ministrem z Kanady, który odwiedził Tajwan, był minister przemysłu John Manley ponad dwie dekady temu.

 


Continue reading

Current track

Title

Artist

Current show

PRZEBOJE LATA Z RADIEM

1:00 pm 2:00 pm

Upcoming show

DOBRE BO POLSKIE

2:00 pm 4:00 pm

Background