4️⃣ Tym Żyje Miasto | Czwartek

Written by on 03/08/2022

--- REKLAMA ---

WIADOMOŚCI Z KANADY - 4️⃣ TYM ŻYJE MIASTO | CZWARTEK

Trwa zamykanie szpitalnych oddziałów

Minister zdrowia Ontario odniosła się do rosnącej liczby zamknięć szpitalnych oddziałów pogotowia i intensywnej terapii. 

Sylvia Jones  nie przyznała jednak, czy te, coraz bardziej nagminne zamknięcia, są do zaakceptowania, mówiąc jedynie, że jej resort zbada, czy wszystkie możliwe opcje zostały wykorzystane.

Minister Sylvia Jones do tej pory nie poruszyła kwestii kryzysu kadrowego, który doprowadził do zamknięcia wielu oddziałów. Powiedziała jedynie, że prowincja zrobiła wiele, aby rozwiązać ten problem.

Tymczasem Stowarzyszenie Pielęgniarek Ontario twierdzi że około 25 szpitali zostało zmuszonych do wprowadzenia zmian i zamknięć z powodu braków kadrowych w całej prowincji. 

Kanada ostrożna wobec rybaków z Rosji

Sankcje wobec Rosji Władimira Putina nie powinny obejmować wykluczenia rosyjskich rybaków z połowów w ramach grupy rybackiej z siedzibą w kanadyjskim Halifaksie. Tak mówi komunikat z wytycznymi kanadyjskiego Ministerstwa Rybołówstwa. 

Czytamy w niej, że Kanada „musi rozważyć implikacje”, jakie mogą powstać w skutek wysłania inspektorów rybnych na rosyjskie trawlery na pełnym morzu.

Innymi słowy, Kanada nie chce ani żadnej wojny o połowy ryb z Rosjanami na pobliskich wodach, ani też żadnej z nimi konfrontacji.

Atak pumy w Albercie

Niedawno donosiliśmy o pojawieniu się pum amerykańskich w południowym Ontario. Obecnie nadeszła wiadomość o ataku tego drapieżnika w kanadyjskich Górach Skalistych, w Albercie. 

Szóstka dzieci bawiła się nad rzeką w okolicy Rocky Mountain House, kiedy nagle puma zaatakowała kilkunastoletniego chłopca, który nieomal stracił życie i przeszedł  intensywne operacje w University of Alberta. Jest w stabilnym stanie, ale założono mu ponad 200 szwów.

Strażnicy leśni znaleźli i uśpili pumę zaledwie 150 metrów od miejsca ataku.

Leslyn Lewis też nie chce debaty

Nie tylko Pierre Poilievre nie wziął udziału w nadchodzącej debacie kandydatów na szefa Partii Konserwatywnej. Debatę tę opuściła również Leslyn Lewis. Wcześniej opublikowała ona list otwarty stwierdzając, że kandydaci nie otrzymali wystarczająco dużo czasu na zmianę swoich planów kampanijnych, aby wziąć udział w debacie.

Pani Lewis, podobnie jak Pierre Poilievre zostaną automatycznie ukarana grzywną w wysokości 50 tysięcy dolarów za niestawiennictwo na oficjalnej debacie.

Do debaty w Ottawie stanęli tylko: Jean Charest, Scott Aitchison oraz Roman Baber.

Mega-gradobicie rozbijało szyby w autach

Podczas gwałtownej burzy w Albercie wystąpiły opady gradu wielkości piłek golfowych, które wybijały szyby w samochodach oraz wgniatały karoserie na jednej z głównych autostrad, 5 km na południe od Petrol Alley.  

Gradowa burza trwała kilkanaście minut. W jej trakcie wiele osób odniosło skaleczenia i siniaki, a nawet wstrząśnienie mózgu. Jedno z aut rozbiło się z powodu burzy.


Current track

Title

Artist

Current show

LATO Z RADIEM | POWTÓRKA

9:00 am 12:00 pm

Upcoming show

PRZEBOJE LATA Z RADIEM

12:00 pm 1:00 pm

Background