1️⃣ Tym Żyje Miasto | Poniedziałek

Written by on 07/08/2022

--- REKLAMA ---

WIADOMOŚCI Z KANADY - 1️⃣ Tym Żyje Miasto | Poniedziałek

62 Kanadyjczyków na rosyjskiej “czarnej liście”

Rosja zakazało wjazdu do siebie 62 obywatelom Kanady, w tym katolickiemu księdzu i protestanckiemu pastorowi. To reakcja na kanadyjskie antyrosyjskie sankcje personalne ogłoszone w lipcu, które objęły m. in. patriarchę Cyryl, zwierzchnika Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Rosjanie na swojej “czarnej liście” umieścili ks. Raymonda de Souzę, katolickiego księdza z Kingston i felietonistę “National Post”. Drugim w kolejności okazał się torontoński pastor Brent Hawkes, który jest założycielem tzw. ”Tęczowej Koalicji Wiary i Wolności”, a także uczestnikiem pierwszego w historii Kanady “ślubu” osób tej samej płci. 

Więcej – TUTAJ.

Dr Moore: Covid w odwrocie

Naczelny lekarz Ontario dr Kieran Moore powiedział w piątek, że siódma fala COVID-19 w prowincji osiągnęła swój szczyt.

Oznacza to, że jej kluczowe wskaźniki osiągają szczyt lub mają już tendencję spadkową. Spadła liczby osób hospitalizowanych, a wyniki badań ścieków komunalnych wykazują tendencję spadkową.

Dr Moore powiedział też, że jesienna fala COVID-19 może nie być tak zła, jak przewidywał kilka miesięcy temu, biorąc pod uwagę, wskaźniki immunizacji oraz fakt, że nie pojawił się żaden nowy, niepokojący wariant wirusa.

Dr Moore podał, że ok. 16% dorosłych mieszkańców Ontario otrzymało do tej pory cztery dawki szczepionki.

Wielki wódz molestował

Wielki wódz indiański Arlen Dumas, został pozbawiony tego tytułu przez zgromadzenie wodzów plemiennych w Manitobie po tym, jak został on oskarżony o molestowanie seksualne, po tym gdy w maju pracownica jego biura złożyła przeciwko niemu skargę.

Dumas twierdzi, że oskarżenia są bezpodstawne i że odbywa leczenie z powodu odniesionej traumy.  Ale niezależne śledztwo wykazało, że wielki wódz rzeczywiście dopuścił się molestowania w miejscu pracy i to nie pierwszy raz złożono na niego skargę.

Iga już w Toronto

W Toronto rusza dzisiaj prestiżowy National, Bank Open czyli turniej tenisowy WTA 1000 na twardej nawierzchni.

Zagra na  nim oczywiście nasza Iga Świątek. Na otwarcie turnieju ma wolny los. Jej pierwszą rywalkę wyłoni mecz między 19. obecnie na liście światowej Weroniką Kudermietową, a zajmującą 45. pozycję Shalby Rogers, która od lutego współpracuje z byłym szkoleniowcem Świątek – Piotrem Sierzputowskim.

Z Rosjanką wygrała dwukrotnie, a Amerykankę pokonała trzy lata temu w kwalifikacjach właśnie w Toronto. 

Darmowa marihuana dla weteranów

Rząd kanadyjski refunduje medyczną marihuanę rekordowej liczbie weteranów. W ostatnim roku podatkowym wydał na to ponad 150 milionów dolarów – ponad dwukrotnie więcej niż trzy lata wcześniej.

W tym roku ponad 200 milionów dolarów przeznaczonych będzie na refundację marihuany medycznej, ponieważ coraz więcej byłych żołnierzy zwraca się o to. Dostają ją ci, którzy – zdaniem lekarzy – cierpią na zespół stresu pourazowego.


Continue reading

Previous post

MYK


Thumbnail
Current track

Title

Artist

Current show

LATO Z RADIEM | POWTÓRKA

9:00 am 12:00 pm

Upcoming show

PRZEBOJE LATA Z RADIEM

12:00 pm 1:00 pm

Background