4️⃣ Tym Żyje Miasto | Czwartek

Written by on 21/09/2022

--- REKLAMA ---

WIADOMOŚCI Z KANADY - 4️⃣ TYM ŻYJE MIASTO | CZWARTEK

Kanadyjski okręt pod Tajwanem

Kanadyjski okręt wojenny, fregata HMCS Vancouver, przepłynęła przez wąskie przejście między Chinami a Tajwanem i wpłynęła na wody Cieśniny Tajwańskiej. Towarzyszył jej amerykański niszczyciel USS Higgins.

Wszelkie ruchy okrętów marynarek wojennych USA i Kanady w pobliżu Tajwanu wywołują rozdrażnienie władz Chin, które uważają Tajwan za zbuntowaną wyspę, która jest częścią Chin, a Cieśninę Tajwańską za swoje wody terytorialne.

Kanadyjski okręt weźmie udział w w ćwiczeniach z siłami amerykańskimi i japońskimi.

Zadźgana w Canadian Tire

W poniedziałek wieczorem w sklepie Canadian Tire w Heartland Town Centre w Mississaudze od ciosów nożem zginęła kobieta.

O morderstwo z premedytacją oskarżony został 26-letni mieszkaniec Mississaugi Charanjeet Singh. Ofiara, której nazwisko i wiek nie zostały jeszcze ujawnione, zmarła na miejscu. Policja nie chce ujawnić, czy ofiara i napastnik znali się,

Podejrzany mężczyzna, który odniósł pewne drobne obrażenia, został aresztowany i trafił do lokalnego szpitala. Ujawniono tylko, że nie są szukani inni podejrzani.

Więcej – TUTAJ.

Presja ma sens

Miasto Toronto rozpoczęło kontrowersyjną internetową kampanię reklamową filmików video mającą na celu zachęcenie rodziców do zaszczepienia swoich dzieci przeciwko COVID-19, aby po chwili wycofać ją z telewizji. Za ok. 20 tysięcy dolarów zrealizowano 5 spotów  reklamowych, które sugerowały, że są rzeczy w życiu, w których dzieci nie mogą wziąć udziału bez otrzymania zastrzyku. 

Podczas gdy wiele krajów zakazało szczepień dla dzieci poniżej 12 lat, reklama sugerowała, że zostaną odseparowane, jeśli nie zostaną zaszczepione.

Reklamy te jednak wycofano w kilka godzin później w następstwie sprzeciwu opinii publicznej, że miasto propagandowo wykorzystuje dzieci w ogłoszeniach o usługach publicznych.

Rzecznik miasta, Brad Ross, przyznał, że kampania reklamowa „minęła się z celem”.

Toronto ma jeden z najwyższych wskaźników zaszczepienia na świecie.

Więcej – TUTAJ.

Czynsze najszybciej rosną w… London

W London w prowincji Ontario odnotowano najwyższy roczny wzrost czynszu w Kanadzie wynoszący 26,5%.

Drugie miejsce zajmuje Calgary w Albercie z roczną stopą wzrostu 24,7%. 

Vancouver i Toronto zajęły trzecie i czwarte miejsce. Hamilton w Ontario jest piątą i ostatnią miejscowością, w której czynsz wzrósł rocznie ponad 20%, bo 21%.

Zdaniem analityków, po kolejnej podwyżce stóp procentowych przez Bank of Canada potencjalni nabywcy domów są wciąż zniechęcani do zakupu nieruchomości, a to z kolei co powoduje wzrost popytu na rynku mieszkań wynajmowanych.


Continue reading

Current track

Title

Artist

Current show

4 PORY ROKU | POWTÓRKA

9:00 am 12:00 pm

Upcoming show

PRZEBOJE LATA Z RADIEM

12:00 pm 2:00 pm

Background