WYSZKONI | Rihanna

Written by on 11/11/2022

WIADOMOŚCI ZE ŚWIATA MUZYKI

NASZ POWERPLAY

Muz. Jakub Galiński, Anna Wyszkoni
Sł. Michał Wiraszko 
Produkcja muz. Jakub Galiński
Mastering: Jacek Gawłowski
Reżyser: Dawid Ziemba
Producenci: Kuba Kapała, Artur Strączek
Produkcja: MIND PRODUCTIONS | www.mindproductions.pl

Artist: ANNA WYSZKONI 

Title: Z cegieł i łez LP BLACK

Wytwórnia: MYSTIC

  1. Niech ten przewrotny tytuł was nie zwiedzie. Ania Wyszkoni nadal jest ikoną wrażliwości, subtelności i nostalgii. Ania potrafi głośno milczeć swoim magnetycznym głosem, jak nikt inny. Gdy śpiewa o Wenus i UFO w piosence „Wysoko wysoko”, zabiera nas do innego świata, w którym, mamy wrażenie… sama znalazła się po raz pierwszy. Ale czujemy, że znalazła tu swoje miejsce i rozgościła się w nim na dobre. Kiedy śpiewa „przy tobie najlepiej wiem, po każdej nocy wraca dzień; ty mnie, ja ciebie bardzo też” przypominamy sobie, że najpiękniejsze teksty o miłości potrafi wyśpiewać właśnie Ona. A kiedy w singlowym utworze „Było minęło” śpiewa „obejmiemy ziemię łańcuchem rąk, nawet daleko stąd usłyszą nasz głos, słońce wyjdzie mimo największych burz, było minęło spójrz, nie grożą nam już”, wywołuje dreszcz wzruszenia i napawa nadzieją. Tak potrafi tylko Ona – dziewczyna ze Śląska z układem nerwowym na wierzchu. Każdy, kto był choć raz na Jej koncercie, wie, że nie da się obok Jej wrażliwości i głosu przejść obojętnie. Sama mуwi o sobie, że nie jest stworzona na te czasy. Pośpiech, pogoń za popularnością i lans za wszelką cenę są Jej całkowicie obce.
  2. O tym też jest album „Z cegieł i łez”, nowy rozdział na Jej muzycznej drodze, ktуrą podąża już od 27 lat. Każda jej płyta, każda piosenka, jest bardzo osobista, innych Ania po prostu nie śpiewa. Jak zawsze napisała tu kilka bardzo ważnych dla Niej tekstуw i skomponowała (sama lub we wspуłpracy ze swoimi producentami) kilka utworуw. Poza Nią na listę autorуw wpisali się: Robert Gawliński, z ktуrym Ania Wyszkoni wspуłpracuje już od 10 lat, Jakub Galiński czyli wspуłproducent jej dwуch solowych (podwуjnie platynowych) albumуw, a także artyści, z ktуrymi Jej drogi zbiegły się po raz pierwszy: Michał Wiraszko (wokalista zespołu Muchy i autor tekstуw wielu polskich piosenek), Tomasz Mioduszewski (wokalista i lider zespołu Jamal), Paweł Leszowski znany bardziej jako Leski. Funkcję producenta muzycznego objął Łukasz Damrych, ktуry na stałe pełni rolę pianisty w zespole Anny. Producentem pierwszej piosenki promującej album, „Było minęło”, jest Jakub Galiński.
  3. „Z cegieł i łez” na pewno was zaskoczy swoim ładunkiem emocjonalnym, z pewnością też nie raz wzruszy i rozmarzy… w tym Ania Wyszkoni jest przecież specjalistką.

MUZYKA NA WYSPACH


Tagged as

Current track

Title

Artist

Background
%d bloggers like this: