3️⃣ Tym Żyje Miasto | Środa

Written by on 23/11/2022

--- REKLAMA ---

WIADOMOŚCI Z KANADY - 3️⃣ Tym Żyje Miasto | Środa

CZY PÓŁAUTOMATY BĘDĄ ZAKAZANE?

Rząd premiera Justin Trudeau pracuje nad wprowadzeniem zakazu używania wszystkich półautomatycznych karabinów centralnego zapłonu i strzelb, które mogą mieć odłączane magazynki amunicji.
Zakazy i konfiskaty są szczególnie wymierzone w 2,2 miliona użytkowników broni palnej, posiadających licencje rządowe – takich jak myśliwi, rolnicy i strzelcy sportowi.
Partia Liberalna Trudeau chce tego dokonać poprzez poprawki wprowadzone w ostatniej chwili do ustawy C-21 , projektu ustawy przeciw posiadaniu broni.
Opozycyjna Partia Konserwatywna ujawniła to w Stałej Komisji Izby Gmin ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Bezpieczeństwa Narodowego (SECU).
Komisja jest na ostatnim etapie opiniowania projektu ustawy.
Liberałowie ukrywają przed opinią publiczną tekst i szczegóły swoich najnowszych planów konfiskaty.
Zakazy dotyczył będzie osób, które posiadają broń palną będącą karabinem lub strzelbą, zdolną do strzelania amunicją centralnego zapłonu w sposób półautomatyczny i przystosowaną do przyjmowania odłączanego magazynka nabojów o pojemności większej niż pięć nabojów typu, dla którego broń palna została pierwotnie zaprojektowana
Celem nowych przepisów są właściciele około 400 modeli karabinów i strzelb, w tym karabinka SKS. To najpopularniejszy karabin samopowtarzalny centralnego zapłonu w Kanadzie, ma go ponad 200 000 osób.
Zapowiedź konfiskaty to „otwarta wojna z myśliwymi”, powiedziała konserwatywna posłanka do parlamentu Raquel Dancho podczas spotkania SECU.
Dzisiejsze konfiskaty są najnowszym wysiłkiem Trudeau mającym na celu osłabienie praw obywateli, wyeliminowanie posiadania broni i zniszczenie przemysłu zbrojeniowego.
W zawiązku zapowiedzią zakazu rozpoczął się już run na sklepy z bronią, aby zaopatrzyć się, zanim jakiekolwiek nowe zakazy wejdą w życie.
Liberałowie nie oferują odszkodowania ofiarom konfiskaty.
Zdaniem krytyków posunięcie liberałów jest zamachem na proces parlamentarny, jako że główne zmiany ustawy wprowadzono w charakterze poprawek na ostatnim etapie w Izbie Gmin.
(źródło:goniec.net)
*

NIE WYJAŚNIŁA SIĘ SPRAWA FLAGI ZE SWASTYKĄ

Jak podaje na Twitterze niezależny dziennikarz Keean Bexte, kanadyjski kontrwywiad CSIS odmówił zidentyfikowania osoby, pokazanej na słynnym zdjęciu z flagą hitlerowskich Niemiec, zasłaniając się względami bezpieczeństwa państwa.
Zdjęcie wywołało powszechne oburzenie i krytykę uczestników Konwoju Wolności, jako osób związanych z prawicowymi ekstremistami. Fala komentarzy przetoczyła się przez kanadyjskie media poniżej jeden z takich programów nawołujących do podjęcia zdecydowanych działań.
Natomiast firma zajmująca się Public Relations – Enterprise Canada – rozważa pozwanie prawnika reprezentującego organizatorów Konwoju Wolności w dochodzeniu w sprawie ustawy o sytuacjach nadzwyczajnych za to, co nazwała “absurdalnym i nikczemnym” zarzutem, iż jeden z jej dyrektorów wymachiwał nazistowską flagą podczas protestu Konwoju Wolności w Ottawie.
Jednak prawnik Freedom Corp., Brendan Miller, twierdzi, że jest chroniony przed pozwem i chce, aby dwóch dyrektorów Enterprise Canada zeznawało przed Komisją w Ottawie w sprawie doniesień o nazistowskich i konfederackich flagach podczas pierwszego weekendu protestów w Ottawie zeszłej zimy.
W oświadczeniu starszy konsultant Enterprise Canada Andrew Tumilty powiedział, że Miller “wysunął całkowicie bezpodstawne i głęboko obraźliwe oskarżenie” przeciwko dyrektorowi firmy Brianowi Foxowi.
“Nie ma grosz prawdy w tym absurdalnym i nikczemnym oskarżeniu. Ani Brian Fox, ani nikt z Enterprise Canada nie był obecny na protestach “Konwój wolności” w jakimkolwiek charakterze” – czytamy w oświadczeniu firmy.
Miller stwierdził podczas w trakcie przesłuchiwania dyrektora Canada Security Intelligence Service (CSIS) Davida Vigneaulta, że Fox był widziany jak chodził po Ottawie z nazistowską flagą podczas protestów Konwoju Wolności na zdjęciu, które było szeroko rozpowszechniane w Internecie i mediach w tym czasie. W żadnym momencie Miller nie dostarczył dowodów na swoje twierdzenia
Dyrektor CSIS miał powiedzieć Trudeau, że powołanie się na ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych było “wymagane”, aby stłumić protest konwoju wolności.
Miller twierdzi również, że krytyczny wobec protestujących artykuł Toronto Star autorstwa Supriyi Dwivedi z Enterprose Canada z 30 stycznia był pierwszym opublikowaniem w Internecie konkretnego zdjęcia z protestu flagi Konfederacji z wizerunkiem ciężarówki. Zdjęcie, o którym mowa, zostało jednak zrobione przez fotografa dla serwisu informacyjnego Getty Images i było dostępne dla subskrybentów.
“Pan Fox i wszyscy w Enterprise Canada zdecydowanie sprzeciwiają się nienawiści reprezentowanej przez symbol, do którego odniósł się pan Miller i dążą do tego, aby nasze miejsce pracy było integracyjnym i akceptującym środowiskiem dla wszystkich”, czytamy w oświadczeniu Enterprise, które określa oskarżenia Millera “całkowicie bezpodstawnym i głęboko obraźliwym”.
W osobnym oświadczeniu Miller oświadczył, że “liczne” anonimowe osoby przejrzały zdjęcia Foxa i osoby, która niosła flagi, co skłoniło go do złożenia wniosku aby Fox i Dwivedi zeznawali przed komisją. Komisja nie wydała publicznego orzeczenia w sprawie wniosku.
Miller wydaje się sugerować, że prezentowanie tych powszechnie potępianych symboli w Ottawie było zrobione na zamówienie.
(źródło: goniec.net, national post)
*

UWAGA NA OSZUSTÓW FINANSOWYCH!

OPP przestrzega obywateli przed oszustwami finansowymi, wymierzonymi głównie w osoby starsze. Policja prosi, by zachowały one “wyjątkową czujność” i opisuje przypadek mężczyzny, który padł ofiarą oszustów. Emeryt stracił 800 tysięcy dolarów.
Policja informuje, że latem tego roku ofiara otrzymała telefon od mężczyzny, podającego się za pracownika instytucji finansowej sprzedającej obligacje. Skuszony ofertą szybkiego zarobku senior wysłał trzy różne przelewy na łączną kwotę około 800.000 CAD, spodziewając się pewnego i bezpiecznego profitu.
Kiedy w listopadzie skontaktował się ze swoją instytucją finansową okazało się, że padł ofiarą oszustów. Przestępstwo zgłosił na policję.
„OPP przypomina wszystkim mieszkańcom hrabstwa Norfolk, aby byli niezwykle czujni i wyczuleni na połączenia z nieznanych numerów, podejrzane e-maile lub na gości przybywających do ich domu” – napisała OPP w komunikacie prasowym – „Jeśli ktoś otrzyma telefon tego typu, powinien natychmiast skontaktować się ze swoją instytucją finansową”.
OPP prosi również o kontakt każdego, kto może mieć informacje na temat opisywanego tu przypadku.


Current track

Title

Artist

Background
%d bloggers like this: