5️⃣ Tym Żyje Miasto | Piątek

Written by on 25/11/2022

--- REKLAMA ---

WIADOMOŚCI Z KANADY - 5️⃣ TYM ŻYJE MIASTO | PIĄTEK

USTALENIE NAZWISK PROWOKATORÓW JEST DLA KOMISJI “BEZ ZNACZENIA”

Przewodniczący komisji ds. ustawy o sytuacjach nadzwyczajnych wydał 23 listopada orzeczenie, oddalające kilka wniosków prawników reprezentujących organizatorów Konwojów Wolności. Jeden z nich jest zarzut, że osoba niosąca nazistowską flagę podczas zeszłorocznego zimowego protestu pracowała dla firmy public relations.
„Freedom Corp. podniosła poważne zarzuty dotyczące Enterprise Canada, nie mając wystarczających dowodów” – powiedział komisarz Paul Rouleau, wyjaśniając swoje orzeczenie.
„Chociaż zarzuty Freedom Corp. mogą być kłopotliwe, to nawet gdyby były poparte przekonującymi dowodami, faktem jest, że miałyby one niewielkie, jeśli w ogóle, znaczenie dla kluczowych kwestii, które Komisja musi ustalić”.
Prawnik Freedom Corp, Brendan Miller, na początku tego tygodnia stwierdził , że dyrektor Enterprise Canada, Brian Fox mógł być osobą, która trzymała nazistowską flagę w pierwszych dniach protestu Freedom Convoy w Ottawie.
Enterprise uznała zarzut jako „całkowicie bezpodstawny i głęboko obraźliwy” i 22 listopada wysłał do Millera list z groźbą pozwu.
W liście stwierdza się, że Fox nie był w Ottawie od 2019 roku, jest członkiem Partii Konserwatywnej i zwolennikiem Pierre’a Poilievre’a.
Freedom Corp złożyła wniosek do komisji o przedstawienie przez Enterprise dokumentów i wezwanie Foxa i innych osób do składania zeznań pod przysięgą.
Miller starał się również uzyskać identyfikację tablicy rejestracyjnej pick-upa, który został sfotografowany z flagą amerykańskich Konfederatów.
Rouleau odrzucił próbę uzyskania informacji o tablicy rejestracyjnej jako „bez znaczenia”, a podstawą do poszukiwania informacji uznał za „czystą spekulację”.
Freedom Corp twierdził, że istnieją „podstawy, by podejrzewać, że flagi i rzekomo używający ich demonstranci wcale nie byli protestującymi, ale prowokatorami”.
Prawnicy Freedom Corp złożyli w komisji oświadczenie pod przysięgą od osoby, która twierdzi, że w tamtym czasie miała kontakt z osobą która niosła nazistowską flagę.
Orzeczenie mówi, że osoba weszła na stronę internetową Enterprise po wysłuchaniu zarzutów w tym tygodniu i zidentyfikowała Foxa jako tego człowieka.
Freedom Corp złożyła również wniosek do komisji o ujawnienie w całości zestawu dokumentów rządu federalnego.
Rząd ujawnił jedynie nieistotne fragmenty.
Jednym z dokumentów jest e-mail z 12 lutego od ministra ds. gotowości na wypadek sytuacji nadzwyczajnych Billa Blaira do szefowej jego gabinetu Zity Astravas w sprawie interakcji z protestującymi. Cała treść wiadomości e-mail jest zaczerniona.
Innym dokumentem jest e-mail z 12 lutego od Mary-Liz Power, doradcy premiera Justina Trudeau, z tematem „RE: Aktualizacja protestu – sobota, 12 lutego 2022 r.”. E-mail został wysłany do pracowników Kancelarii Premiera, w tym Katie Telford i Briana Clow. Cała treść wiadomości e-mail jest zaczerniona.
(źródło: goniec.net)
*

DZIECKO CZEKAŁO 40 GODZIN NA IZBIE PRZYJĘĆ

Około 40 godzin spędzili na oddziale ratunkowym szpitala w Vaughan rodzice z czteroletnim dzieckiem z zespołem Downa. Dziewczynka miała wysoką gorączkę, kłopoty z oddychaniem oraz wymiotowała.
Rodzina po zgłoszeniu się do działającego od ubiegłego roku Cortellucci Vaughan Hospital dość szybko trafiła na triaż. Badanie rentgenowskie wykazało, że dziewczynka ma zapalenie płuc. Jednak nie umieszczono jej na oddziale – najpierw wraz z rodzicami czekała na korytarzu, potem przenoszono ją do różnych sal.
W międzyczasie, kiedy czterolatce spadł poziom tlenu we krwi, kolejne badanie ujawniło zakażenie wirusem RSV. Na oddział ogólny dziecko trafiło dopiero po 40 godzinach.
W ostatnim czasie szpitale dziecięce w całej prowincji Ontario informowały o znacznym wzroście liczby pacjentów z powodu wirusów chorób układu oddechowego.
*

RATOWNICZKA MEDYCZNA NIE ROZPOZNAŁA WŁASNEJ CÓRKI

15 listopada br. ratowniczka Jayme Erickson została wezwana do wypadku w Airdrie w Albercie. Na miejscu zajęła się ciężko ranną dziewczyną której nie udało się uratować. Dopiero po jakimś czasie policja przekazała lekarce, że zmarłą jest jej własna córka.
Obrażenia dziewczyny były tak poważne, że kobieta nie rozpoznała jej podczas akcji reanimacyjnej.
Do wypadku z udziałem samochodu osobowego, którym jechały dwie młode dziewczyny – Montana Erickson i jej koleżanka – doszło w miejscowości Airdrie niedaleko Calgary. Kierująca straciła panowanie nad pojazdem na oblodzonym odcinku drogi. W efekcie samochód wpadł pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Według doniesień mediów kierująca wysiadła z pojazdu o własnych siłach, ale Montana została zakleszczona wewnątrz
Jako pierwsza na miejscu wypadku pojawiła się ratowniczka Jayme Erickson wraz z zespołem. Kobieta pracowała przez prawie pół godziny, aby pomóc wydobyć dziewczynę z pojazdu i była z nią, dopóki nastolatka nie została przetransportowana samolotem do pobliskiego szpitala w Calgary – informuje “The Guardian”.
Kiedy Erickson wróciła po pracy do domu, odwiedzili ją funkcjonariusze RCMP. Wtedy kobieta dowiedziała się, że ofiarą wypadku, którą ratowała na drodze była jej 17-letnia córka Montana.
Przekazali także zrozpaczonej matce, że obrażenia, które odniosła dziewczyna były na tyle rozległe, że jej życia nie udało się uratować. W efekcie Montana została odłączona od aparatury podtrzymującej życie.
*

GDZIE NAS SŁUCHAJĄ? W PANAMIE.


Continue reading

Current track

Title

Artist

Background