MĘSKIE GRANIE 2022

Written by on 26/11/2022

WIADOMOŚCI ZE ŚWIATA MUZYKI

NASZ POWERPLAY

Dwie godziny najlepszej polskiej muzyki

Album Męskie Granie 2022 zawiera najlepsze wykonania utworów zarejestrowane podczas zakończonej w sierpniu trasy. Tegoroczny projekt był jeszcze bardziej eklektyczny niż podczas wcześniejszych edycji, a z dwóch scen wybrzmiały nowe muzyczne gatunki, w tym rap, jazz czy elektro, co będzie można usłyszeć także na albumie. Na każdym z koncertów pojawiły się dwa nowoczesne mobilne studia – każde z nich przejechało po Polsce ponad 3000 km. W ten sposób udało się nagrać ponad 200 godzin koncertów, z czego na płytę wyselekcjonowano ponad dwie godziny muzyki. Premiera albumu zaplanowana została na 25 listopada, a krążek dostępny jest w preorderze od 4 listopada.

4 listopada, odbyła się także premiera pierwszego singla zapowiadającego wydawnictwo – “Orkiestra / Pani w obuwniczym” w wykonaniu Męskie Granie Orkiestry 2022. Na dwóch płytach znajdzie się jeszcze 13 innych utworów, w tym m.in. tegoroczny singiel “Jest tylko teraz”, “Polskie tango”, “Zwiedzam świat” czy “Kawałek podłogi”.

Płyta powstała we współpracy z Mystic Production. Wytwórnia odpowiadała za nagranie i wydanie albumu.

Tegoroczna letnia trasa była największą w historii Męskiego Grania. Teraz wykonywane tego lata utwory będzie można posłuchać na wyjątkowym krążku “Męskie Granie 2022”

Koncerty w ramach sponsorowanej przez markę Żywiec trasy koncertowej Męskie Granie już na stałe wpisały się w letni festiwalowy rozkład jazdy. Tegoroczne wydanie imprezy odbyło się jednak z wyjątkowym rozmachem — w 8 miastach, 80 wykonawców zagrało aż 180 koncertów!

Jedyna taka letnia trasa koncertowa

Jak zawsze Żywiec do udziału zaprosił niepowtarzalnych artystów, którzy nie boją się mieszania muzycznych stylów i gatunków wyznaczając tym samym, nowe ścieżki w muzyce. W tym roku wybór był jednak jeszcze bardziej eklektyczny. Obok siebie wystąpili wykonawcy muzyki alternatywnej, rapu, jazzu i elektro udowadniając tym samym, że Męskie Granie to wydarzenie muzyczne, na którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Trzon tegorocznej orkiestry Męskiego Grania stanowili: Zalewski, kilkakrotnie związany już z projektem oraz współautor wielkiego męskograniowego przeboju “Początek”, debiutujący w składzie i cieszący się ogromną popularnością duet Kwiat Jabłoni oraz największa niespodzianka, jeden z najgłośniejszych raperów młodego pokolenia — Bedoes. Ci wykonawcy wspierani przez najlepszych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej przez całe lato dawali z siebie wszystko na koncertach, na których publiczność bawiła się nie tylko na żywo, lecz także oglądając online transmisję w swoich domach.

Wyjątkowa płyta “Męski Granie 2022”

Teraz w zimne jesienno-zimowe wieczory będzie można ponownie przywołać towarzyszące występom emocje, słuchając płyty “Męskie Granie 2022”, której premiera odbędzie się już 25 listopada.

Na dwupłytowym krążku znalazły się covery grane przez orkiestrę Męskiego Grania w trakcie tegorocznej trasy oraz kawałki występujących na koncertach artystów. Wydawnictwo promuje energetyczny singiel “Orkiestra/Pani w obuwniczym”. Jest to zapis z ostatniego na trasie, wyjątkowego koncertu Męskiego Grania w Żywcu, kolebce marki Żywiec. Cover utwór grupy Pogodno obok Zalewskiego Kwiatu Jabłoni i Bedoesa wykonał WaluśKraksaKryzys, ostatnie odkrycie i nadzieja polskiej sceny rockowej. Poza głównym singlem na pierwszej płycie znajdą się wykonywane podczas trasy przeboje, takie jak hymn tegorocznej edycji Męskiego Grania “Jest tylko teraz” oraz “Polskie tango”, “Zwiedzam świat” i “Kawałek podłogi”.

Drugi krążek to już zbiór hitów w wykonaniu różnorodnych artystów pojawiających się na koncertach. Znajdziemy tam m.in. “Wzięli zamknęli mi klub” Kwiatu Jabłoni, “Poligon” Mroza, “Dla Ciebie” Darii Zawiałow i Artura Rojka, “Helenę” Igo czy “Stare dusze” Rity-Pax. Płytę w pre-orderze można już zamawiać na stronie meskiegranie2022.pl. Do wyboru jest m.in. wydanie z festiwalową bluzą, wersja na winylu i specjalny, festiwalowy box z kostkami do gitary i przypinkami.

Album “Męskie Granie 2022” zawiera najlepsze wykonania utworów zarejestrowane podczas zakończonej w sierpniu trasy. Tegoroczny projekt był jeszcze bardziej eklektyczny niż podczas wcześniejszych edycji, a z dwóch scen wybrzmiały nowe muzyczne gatunki, w tym rap, jazz czy elektro, co będzie można usłyszeć także na albumie.

Na każdym z koncertów pojawiły się dwa nowoczesne mobilne studia – każde z nich przejechało po Polsce ponad 3000 km. W ten sposób udało się nagrać ponad 200 godzin koncertów, z czego na płytę wyselekcjonowano ponad dwie godziny muzyki.

Tracklista:

CD 1
1. Artyści
2. Ostatnia nocka
3. Ta noc do innych jest niepodobna
4. Dzieci wybiegły
5. Kawałek podłogi
6. 1998
7. Orkiestra /Pani w obuwniczym
8. Zwiedzam świat
9. Nim stanie się tak jak gdyby nigdy nic nie było
10. Dzieci malarzy
11. Polskie tango
12. Nie pytaj o Polskę
13. Jest tylko teraz
14. Obracam w palcach złoty pieniądz

CD 2
1. Krzysztof Zalewski – Ptaki
2. Mrozu – Poligon
3. Organek – Doppelganger
4. Kwiat Jabłoni – Wzięli zamknęli mi klub
5. Igo – Helena
6. Miuosh X Zespół Śląsk – Mantra gościnnie Igor Herbut
7. Maria Peszek – Naku*wiam zen gościnnie Jan Peszek
8. Daria Zawiałow Artur Rojek – Dla Ciebie
9. Mitch & Mitch Con Il Loro Gruppo Etereofonico – Giocoso, gioioso
10. Rita-Pax – Stare dusze
11. Me And That Man – Run with the devil
12. WaluśKraksaKryzys – Czeczerecze
13. Daria ze Śląska – Falstart albo faul
14. Cool Kids Of Death – Spaliny
15. Ania Leon – Miłość, miłość
16. Kortez – Kominy


MUZYKA NA WYSPACH


Tagged as

Continue reading

Current track

Title

Artist

Background