3️⃣ Tym Żyje Miasto | Środa

Written by on 24/01/2023

WIADOMOŚCI Z KANADY - 3️⃣ Tym Żyje Miasto | Środa

Krytyka Trudeau nie ustaje

Z wizytą do Kanady wybiera się niemiecka eurodeputowana Christine Anderson, która zasłynęła z ostrej krytyki Justina Trudeau na forum Parlamentu Europejskiego. Powiedziała m. in. że Trudeau jest hańbą dla jakiejkolwiek demokracji.

Pani Anderson chce spotkać się z kierowcami ciężarówek protestującymi podczas Konwoju Wolności, których uważa za najodważniejszych na świecie i którzy – jej zdaniem – stawili opór wobec totalitarnego reżimu w ich kraju.

Niemiecka eurodeputowana odbędzie w lutym szereg spotkań w prowincjach Alberta, Quebec i Ontario, gdzie odwiedzi m. in. Toronto i Whitby.

Christine Anderson wspiera także kanadyjskiego psychologa Jordana Petersona, którego licencja na wykonywanie zawodu jest zagrożona w związku z jego krytycznymi opiniami wobec rządu w mediach społecznościowych.

Premierowi Trudeau oberwało się ostatnio nie tylko w Europarlamencie, ale również w brytyjskim parlamencie. Na jego forum baronowa Claire Fox, dożywotnia członkini Izby Lordów, skrytykowała cenzurę finansową firmy PayPal, przy okazji nawiązując do tego „jak kanadyjski premier zamroził konta bankowe protestujących z Konwoju Wolności”, co dla baronowej było ogromnym szokiem.

PayPal zbanował liczne konta za rzekome rozpowszechnianie dezinformacji na temat szczepionek. Ostatecznie jednak firma ta wycofała się z podobnych praktyk z powodu ogromnych protestów – zarówno użytkowników, jak i polityków.

Więcej – TUTAJ.

Ottawska policja gotowa na protesty

Policja w stołecznej Ottawie przygotowuje się na odparcie ewentualnych protestów w związku z pierwszą rocznicą rozpoczęcia Konwoju Wolności.

W dniach 28 i 29 stycznia ubiegłego roku tysiące ludzi przybyło truckami do Ottawy, protestując przed Parliament Hill przeciwko ograniczeniom pandemicznym rządu.

W tym roku policja w Ottawie twierdzi, że nie będzie tolerowała kolejnej demonstracji, i że posiada wszelkie środki, włącznie z rezerwowymi oddziałami policji i lawetami do holowania pojazdów. 

Możliwe też będzie zamknięcie wielu dróg.

Globalne zwolnienia w branży IT

Niedawno informowaliśmy, że wielkie koncerny technologiczne Microsoft oraz Google zapowiedziały masowe zwolnienia w Kanadzie i Stanach, sięgające dziesiątek tysięcy pracowników branży IT.

Zwolnienia o podobnej skali przeprowadza także Amazon i Facebook, a dotyczą  one pracowników z różnych działów na całym świecie. Zwolnień doświadczają nawet pracownicy w Chinach.

Zwolnienia te są traktowane jako post-COVID-owa korekta. Giganci zatrudnili podczas pandemii mnóstwo nowych pracowników, jednak ta fala zatrudnienia nie przewidywała trudnych warunków rynkowych, które nadeszły. Jest to swego rodzaju efekt domina.

Pierwsza klinika waginoplastyki

Kanada uruchomiła swoją pierwszą klinikę pooperacyjną tzw. „waginoplastyki”, aby poradzić sobie z wysokim odsetkiem powikłań po zabiegach związanych ze zmianą płci.

Naukowcy z Women’s College Hospital w Toronto przedstawili nawet raport o objawach i niepożądanych skutkach operacji plastycznych związanych z utworzeniem pochwy przy wykorzystaniu tkanki prącia. Co roku takiemu zabiegowi poddaje się w Ontario ok. 200 biologicznych mężczyzn.

Według wspomnianego raportu, powszechnymi obawami pooperacyjnymi były: ból, nieoczekiwane rozwarcie pochwy, hipergranulacja oraz krwawienie z operowanego miejsca.

Z takimi i wieloma innymi powikłaniami pooperacyjnymi ma właśnie radzić sobie pierwsza klinika pooperacyjna plastyki pochwy.

Więcej – TUTAJ.

Powrót generała Fortina

Kanadyjska armia dokonała tzw. “bilansu prawdopodobieństw” i doszła do wniosku, że gen. dyw. Dany Fortin nie dopuścił się nadużyć seksualnych po tym, jak został uniewinniony przez sąd od zarzutu napaści na tle seksualnym na koleżankę ze studiów wojskowych, co miało miejsce 35 lat temu.

W związku z tym generał zostanie zrehabilitowany i zostaną mu przydzielone funkcje współmierne do jego rangi i doświadczenia.

Fortin był szefem komitetu wprowadzającego szczepionkę na COVID-19, kiedy pojawiły się te zarzuty. Został usunięty z tego stanowiska w maju 2021 roku. Prawdopodobnie pozwie do sądu armię, która – jak twierdzi – zniszczyła mu karierę. Albo zadowoli się odpowiednio wysoką odprawą. 


Current track

Title

Artist

Background
%d bloggers like this: