Current track

Title

Artist

Background

DOMINIKA

Written by on 19/02/2023

WIADOMOŚCI ZE ŚWIATA MUZYKI

NASZ POWERPLAY

Dominika Kwiatkowska z Kartuz podbija muzyczny rynek. Śpiewała w chórkach u Sylwii Grzeszczak, teraz z Tabbem wraca z singlem “Kolo”

Dominika Kwiatkowska z Kartuz wraca z nowym singlem. “Kolo” – krytyczna opowieść o współczesnych randkach – ma szansę stać się zimowym hitem w Polsce? Dominika znowu połączyła siły z Tabbem i mierzy w szczyty list przebojów. Posłuchajcie i zobaczcie wokalistkę z Kartuz w jej nowy wideoklipie.

Dominika Kwiatkowska i Tabb – nowysingiel “Kolo:

Dominikę Kwiatkowską świetnie znają mieszkańcy Kartuz, bo właśnie stąd pochodzi młoda rozśpiewana wokalistka. Jej głos można było też usłyszeć w chórkach muzycznych polskich gwiazd – między innymi Izabeli Trojanowskiej czy Sylwii Grzeszczak. W końcu jednak przyszedł czas na karierę solową.

Debiutanckiego singla Domniki (“Potwór”) wyprodukował Tabb – znany producent muzyczny i inżynier dźwięku. Kryjący się pod tym pseudonimem Bartosz Zielony pochwalić się może współpracą z Sound n Grace, Natalią Szroeder, Liberem, Sylwią Grzeszczak, czy Honoratą Skarbek.

Ich wspólna piosenka zadebiutowała pod koniec 2021 roku. Choć znajomość obojga artystów jest znacznie dłuższa.

– Ona była Uczestniczką, On jurorem. Poznali się podczas talent-show “Śpiewajmy razem. All together now” w Polsacie a teraz po latach – stworzyli swój pierwszy numer! – tak tę znajomość relacjonują w ID Records.

Pod koniec 2022 roku muzyczny duet Dominika Kwiatkowska i Tabb wracają z kolejnym singlem. To “Kolo”, do którego tekst i muzykę stworzył Bartosz Zielony.

Dominika Kwiatkowska: Kolo. O czym jest nowy singiel wokalistki z Kartuz?

Nowa piosenka Dominiki Kwiatkowskiej to jej głos w temacie współczesnych randek.

– Artystka daje w niej wyraz swojemu rozczarowaniu wynikającego z tego, że obecnie wszystko dzieje się bardzo szybko – tłumaczą w wytwórni płytowej. – W dzisiejszych czasach randkowanie zatraciło swój pierwotny, romantyczny charakter. Kobiety dobierane są np. przez algorytmy aplikacji i przedstawiane bardzo przedmiotowo. Dominika chce pokazać słuchaczom, że droga do zdobycia kobiety nie wiedzie na skróty i trzeba włożyć w to trochę starań.

“Kolo” to bardzo radiowy, współczesny pop.

– Optymistyczne i radosne rytmy kreują pewnego rodzaju kobiecy wydźwięk z pazurem, który idealnie odnosi się do przekazu płynącego z piosenki. Dodatkowo wysokiej jakości produkcja nadaje jej jeszcze większej atrakcyjności, co wróży bardzo dobrą przyszłość w środowisku stacji streamingowych – przewidują w ID Records.

Teledysk do najnowszego utworu Dominiki został nagrany jednym ujęciem. Bez obróbki, czy cięć. Ten zabieg miał nadać naturalności i autentyczności obrazowi.

– Koncept bardzo surowego i prostego w formie obrazu ma skupić uwagę odbiorców na muzyce oraz płynącym z niej przekazie – komentują producenci.

Dominika Kwiatkowska – która pracuje nad debiutancką płytą – na co dzień jest perfekcjonistką, kocha sport, góry. Ma optymistyczne podejście do życia, którą… tylko czasami dopadają potwory, którym poświęciła swój pierwszy singiel.

Wierzy w talizmany – hoduje w kieszeni różową świnkę – Zygmunta, z którą nigdy się nie rozstaje. Kocha życie, kocha ludzi – na co dzień prowadzi zajęcia fitness na trampolinach i zumbę.


Tagged as

Current track

Title

Artist

Background