Current track

Title

Artist

Background

BOVSKA

Written by on 08/03/2023

WIADOMOŚCI ZE ŚWIATA MUZYKI

“Ziemia się pali” to ostatni singiel przed oficjalną premierą albumu “Dzika” Bovskiej.

Bohaterka tego teledysku (reżyseria – Marta Mach) jest w dzikim szale, w wiecznej drodze, procesie, bez potrzeby dotarcia do celu. To opowieść o silnej i niezależnej kobiecie, o odwadze i wolności ponad wszystko. To piosenka o wolności, o poczuciu pewności siebie.

Album “Dzika”, zawierający 12 utworów to płyta o kobiecie i wokół kobiety. Ukazuje świat z bardzo kobiecej perspektywy. Jest o jej energii, sile, ciągłej cyklicznej przemianie, cierpieniu, spojrzeniu na świat, na miłość, na emocje. Skupiona, jak zawsze u Bovskiej, wokół delikatnej tkanki tego, co trudno opisać słowami, a co świetnie potrafi zmieścić się w piosence. Bovska przeszła przemianę od ostatniego albumu “Sorrento”. Słuchać to w tekstach, których jest autorską i muzyce, którą współtworzyła wraz z producentem albumu Archie Shevsky’m.

KAROL G, Shakira – TQG

Pierwsza propozycja tego tygodnia to wspólny utwór KAROL G i Shakiry. Jak prezentują się efekty współpracy kolumbijek? TQG to kolejny bezkompromisowy kawałek w repertuarze Shakiry, w którym wraz z KAROL G opowiada o trudnych doświadczeniach z byłymi partnerami oraz odrodzeniu się na nowo po toksycznym związku. Utwór już podbija listy przebojów, dlatego nie możecie go przegapić.

The Weeknd, Ariana Grande – Die For You (Remix)

Dobra wiadomość dla fanów Ariany! Czekając na solowe nowości od artystki, posłuchajcie jej nowej, niespodziankowej współpracy z The Weeknd. Co prawda jest ona jedynie w postaci remixu utworu muzyka Die For You, jednak wciąż wywołała wiele emocji, tak samo jak ich ostatnia kolaboracja Save Your Tears. W oczekiwaniu na oficjalny duet streamujemy Die For You!

Alicja Szemplińska – New Home

Przenosimy się znów do rodzimego podwórka, wsłuchując się w najnowszy singiel Alicji Szemplińskiej. Artystka zaprezentowała emocjonalną balladę new home, z którą wystąpi w ramach polskich preselekcji do Eurowizji. Alicja po raz kolejny czaruje swoim głosem; czy powinna w tym roku reprezentować Polskę? Posłuchajcie i oceńcie!

Gorillaz, Bad Bunny – Tormenta

24 lutego był dobrym dniem zarówno dla Bad Bunny’ego, jak i jego słuchaczy. Jego piąty krążek Un Verano Sin Ti otrzymał tytuł najlepiej sprzedającego się albumu w 2022 roku. Tego samego dnia ukazała się również Tormenta, czyli kawałek nagrany wspólnie wraz z formacją Gorrillaz. Kto by się spodziewał, że usłyszymy kiedykolwiek takie połączenie – koniecznie sprawdźcie jak wypadli razem w jednym utworze.

Marissa – Zapomnieli

Wbrew tytułowi najnowszego singla Marissy, zdecydowanie nie da się o niej zapomnieć. W Zapomnieli artystka nawiązuje do jednego ze swoich wcześniejszych utworów Nieodebrane, jednak z zupełnie nowej perspektywy. Z niecierpliwością wyczekujemy nowości od Marissy i obserwujemy to w jakim kierunku idzie jej twórczość.

 

Tagged as

Current track

Title

Artist

Background