Current track

Title

Artist

Background

PODCAST #11

Written by on 13/03/2023

DOMATOR TEAM – DLACZEGO WARTO Z NAMI WSPÓŁPRACOWAĆ?

 

Wiosna ta pora roku, kiedy tradycyjnie bardzo wiele osób zaczyna planować zmianę domu. Niektórzy zmieniają dom na mniejszy, inni potrzebują więcej miejsca, czyli szukają domu większego. Są też ludzie, którzy są zmęczeni wynajmem i pragną kupić swoje własne gniazdko. Zwykle w tych zmianach pomaga agent real estate. Dziś zaprezentuję Państwu co ja i nasze agentki, czyli grupa Domator Team, możemy zrobić dla naszych klientów i dlaczego warto z nami współpracować.

 Wiosną stajemy się bardziej aktywni, stąd też teraz zapada sporo decyzji odnośnie zmiany domu. Jak wspomniałem kilka tygodni temu, agent real estate jest najważniejszym konsultantem w procesie zakupu i sprzedaży nieruchomości. Tak naprawdę nasze obowiązku wynikają nie tylko z zapisów na kontrakcie czy przepisów prawa, ale także z etyki biznesu i zdrowego rozsądku. Każdy z tych obowiązków ma na celu działania na korzyść klienta i jego ochronę przed ewentualnymi problemami.

 Większość osób kupuje lub sprzedaje dom raz, czasami dwa razy w życiu. Rzadko kiedy ktoś zrobił to 10 razy lub więcej. Natomiast doświadczony agent uczestniczył w takich transakcjach kilkaset razy, a z każdą transakcją przybywało mu doświadczenia. Ja, z uwagi na ponad 30-letnią działalność na naszym rynku real estate, mam na swoim koncie tysiące transakcji i wiem, jak się w wielu trudnych sytuacjach zachować, ale też na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać.

 

 Domator Team działa już prawie 15 lat i w naszym składzie praktycznie wszyscy są od początku. Dorota Szapowałow, Anna Koba, Iwona Nowysz, Małgosia Wielądek, Kasia i Agnieszka. Prawie każda z tych agentek jest w biznesie ponad 20 lat i ma ogromne doświadczenie! Nasz nowy “nabytek” to Angelika Banas – która, mimo młodego wieku, jest już bardzo doświadczona w prowadzeniu wielu biznesów. Aż pięciu członków Teamu ma doświadczenie jako architekci, co bardzo pomaga w wyborze właściwego domu.

 Oferujemy bardzo przyjazny i profesjonalny serwis dla wszystkich naszych klientów. Ponieważ pracujemy jako grupa przyjaciół – bardzo sobie cenimy rodzinny i bezpośredni kontakt z naszymi klientami. Tak się składa, że wielu z nich już po dokonaniu transakcji zostaje naszymi dobrymi przyjaciółmi! Uczestniczymy w ich życiu towarzyskim i rodzinnym, zostajemy rodzicami chrzestnymi dzieci. Jest to dla nas bardzo ważny aspekt naszej pracy, ponieważ pozwala nam też ocenić na przestrzeni lat, że wybór domu, jaki w przeszłości poradziliśmy, był strzałem w dziesiątkę.

 Pomagamy znaleźć domy w każdej cenie – od najtańszych do domów marzeń. Szczególnie lubimy pracować z kupującymi po raz pierwszy, gdyż to oni wymagają najwięcej pomocy i opieki. Ostatnio ktoś mi powiedział, że nie zadzwonił do mnie, by kupić kondominium, bo pewnie nie miałbym czasu na taki mały deal. Absolutnie nie jest to prawdą! Każdy klient jest tak samo ważny i dla każdego klienta mamy czas.

 Zapraszam wszystkich Państwa do współpracy, a na początek wypunktuję nasze zalety; co oferujemy i jak pomagamy, by proces zakupu lub sprzedaży przebiegł bez zakłóceń i bez kosztownych błędów (które, niestety, czasami się pojawiają).

 Zacznijmy od procesu zakupu.

 * Nasz serwis jest dla kupujących bezpłatny. Tak, cena za naszą usługę jest już wliczona w cenę sprzedaży. Czasami kupując na własną rękę bezpośrednio od agenta, który ma listing, liczymy na dodatkową obniżkę ceny, ale nie zawsze ma to miejsce i wielokrotnie zaślepieni nadzieją na „oszczędność”, popełniamy poważne błędy i kupujemy domy niewarte zakupu. Tylko doświadczenie i znajomość rynku pozwala właściwie ocenić wartość kupowanej nieruchomości.

 * Wszechstronna znajomość rynku oraz umiejętność wyszukania okazji. Dom domowi nierówny. Taki sam dom w innej okolicy może wydawać się wart tyle samo, ale lokalizacja wpływa na cenę. Czasami to, co wydaje się okazją, wcale nią nie jest. Z drugiej strony pozornie mało atrakcyjny dom może mieć ogromny potencjał.

 * Doświadczenia architektów i budowniczych domów. Często kupujący zwracają więcej uwagi na wyposażenie łazienek czy wykończenia kuchni. Dostrzegają szczegóły, ale nie widzą całości. Mając doświadczenie w projektowaniu i budowaniu, zwracamy klientom uwagę na funkcjonalność i stan techniczny pomieszczeń, czyli na ważne sprawy.

Nasze doświadczenie pomaga nam w ocenie stanu technicznego oglądanego domu i wychwyceniu, czasami już na pierwszy rzut oka, ewentualnych pułapek czy przyszłych niedogodności.

 * Doświadczenie w negocjacjach. Tysiące sprzedanych i kupionych domów pozwala nam podchodzić do negocjacji z pełnym profesjonalizmem. Jesteśmy gotowi zaoferować porady w trudnych sytuacjach. Mamy ogromne doświadczenie w zakupie i sprzedaży w każdym rynku. Od takiego rynku, gdy na domy spływa po kilkanaście ofert, do takiego, kiedy dom stoi na rynku i staje się często super okazją.

 * Pomagamy zorganizować finansowanie nawet w trudnych przypadkach. Kupno domu to jedna sprawa, ale załatwienie pożyczki hipotecznej do drugie. Współpracujemy z doświadczonymi i czasami kreatywnymi brokerami, którzy potrafią zatwierdzić pożyczki nawet w trudnych sytuacjach. Oczywiście nikt „głową muru nie przebije”, dlatego zawsze należy dbać, by przynajmniej Państwa kredyt był właściwy.

 Współpracujemy z networkiem fachowców:

  • •      Prawnikami
  • •      Home Inspectors
  • •      Firmami przeprowadzkowymi
  • •      Firmami sprzątającymi
  • •      Firmami malarskimi
  • •      Handyman i firmami remontowymi

 Osobom planującym sprzedać nieruchomość oferujemy:

 *  Konkurencyjne commission, które pokrywa wszystkie ważne i konieczne elementy, takie jak:

•      Pełen MLS Service z pełną ekspozycją na wszystkich real estate boards. Jesteśmy członkami kilku real estate boards i dzięki temu sprzedajemy nieruchomości na terenie całego Ontario. Mamy możliwość ogłaszania naszych listingów w każdym praktycznie miejscu.

•      Profesjonalne zdjęcia i broszury. Wielokrotnie wspominałem, jak ważne jest przygotowanie dobrych zdjęć i virtual tours. Dziś, kiedy wszyscy mogą sprawdzać aktualne listingi na MLS – ważne jest, by materiały promocyjne były najwyższej jakości – i takie oferujemy.

•      Virtual Tours – są pomocne w procesie sprzedaży, szczególnie kiedy mamy do zaoferowania unikalną nieruchomość.

•      Open Houses – dobrze przygotowany Open House może pomóc w sprzedaży, ale by był owocny, należy go właściwie ogłosić znacznie wcześniej – i tutaj w zależności od tego, co sprzedajemy, powinno być to kreatywne podejście!

•      Ogłoszenia w gazetach, Radiu 7 oraz w internecie w social mediach – mamy od lat bardzo poważny marketing we wszystkich mediach i bardzo aktywny profil Domator Team na FB – do obserwowania którego serdecznie zachęcamy.

 Często się zdarza, że dzwoniący potencjalni klienci pytają wyłącznie o wysokość prowizji, jaką pobiorą agenci. Moim zdaniem nie powinien być to jedyny czynnik decydujący o wyborze agenta. Wszak wielu z nas „charguje” takie samo commission. Czy nie warto wobec tego się umówić na spotkanie, by przedyskutować zakres usług, jakie zawierają się w wynagrodzeniu agenta, ewentualnie w tym samym czasie posłuchać, co warto w Państwa domu usprawnić (poprawić), by dom sprzedał się za maksymalną cenę?

 Takie spotkania z klientami, podczas których nie tylko wyceniam orientacyjną wartość domu, ale również radzę, co w domu należy zrobić by szybko zwiększyć jego wartość, są dla Państwa bezpłatne i bez zobowiązań.

 Właśnie na tym etapie doświadczenie projektantów i również budowniczych domów jest bardzo ważne dla naszych klientów.

Jeśli mamy sprzedać dom, często możemy doradzić jak go przygotować do sprzedaży – nie tylko poprzez proste porady dekoracyjne, ale również poprzez sugestie, w które elementy domu warto zainwestować lub które elementy należy naprawić. Proszę mi wierzyć – te porady i świadomość, że radzimy z pozycji ekspertów w tej dziedzinie są dla naszych klientów ogromnym komfortem psychicznym.

Jak wspomniałem wcześniej współpracujemy z całym networkiem fachowców, którzy mogą pomóc przygotować dom do sprzedaży. Sprzątanie, malowanie, podłogi, naprawa łazienek czy nowa kuchnia… Lista jest niezwykle długa i dobrze jest współpracować z ze sprawdzonymi ludźmi.

       •      Staging. Jest to przygotowanie domu do sprzedaży, polegające na wymianie całego albo częściowego umeblowania. Niestety, większość domów kanadyjskich jest źle umeblowana. Meble są niedopasowane, za duże, toporne, często stare i zniszczone. Kompletna wymiana mebli pod okiem specjalisty w tej dziedzinie potrafi zmienić wizualnie dom bez wysokich nakładów, przyśpieszyć sprzedaż i spowodować, że dom sprzeda się za lepsze pieniądze. My pomagamy to zorganizować. W przypadku staging mogą pojawić się dodatkowe koszty, które są zwykle dokładane do uzgodnionego wynagrodzenia.

Warto również wspomnieć o tym że Domator Team jest od wielu  lat sponsorem polskiej kultury. Praktycznie nie ma większej imprezy, której byśmy nie sponsorowali. Jest to forma podziękowania dla całej Polonii za korzystanie z naszych usług. Ale wspierając Domator Team poprzez współpracę z nami, pośrednio również Państwo wspierają naszą narodową kulturę, tradycję, język i Państwa ulubione Radio 7.

 I zupełnie na koniec – kupujący i sprzedający z nami mają największą na świecie (statystycznie) szansę wygrania Mercedesa klasy A.

 

 Zapraszam do współpracy – ze mną lub z agentkami Domator Team. Jesteśmy cały czas do Państwa dyspozycji, służymy radą, pomocą i pełnym zaangażowaniem.

Pozdrawiam,

Maciek Czapliński

905 278 0007


Continue reading

Previous post

PODCAST #10


Thumbnail
Current track

Title

Artist

Background