Current track

Title

Artist

Background

4️⃣ KANADA | Czwartek

Written by on 15/03/2023

„Myliliśmy się”

Kanadyjska lekarz psychiatrii Susan Bradley, pionierka eksperymentów ze zmianą płci dzieci, przyznała po latach, że dzieci były krzywdzone przez “medyczną afirmację płci”. Głównie dlatego, że dzieci są po prostu zbyt małe, aby mogły podjąć tak poważne decyzje.

Dr Susan Bradley, pracowała wcześniej w Clarke Institute w Toronto, gdzie od 1975 roku prowadziła pediatryczną klinikę płci. Obecnie, w wywiadzie dla “Daily Caller” wypowiedziała się przeciwko procesowi afirmowania płci osób nieletnich przy pomocy blokerów dojrzewania i hormonów.

Dr Bradley (przebywająca obecnie na emeryturze) powiedziała, że żałuje, że jej klinika wzięła udział w eksperymentach z blokerami dojrzewania, ponieważ teraz wierzy, że zastosowane leki sprzyjały utrwaleniu zamieszania płciowego w głowie  dziecka, co sprawiło, że jest mało prawdopodobne, by dziecko z tego wyrosło Ponadto obawia się skutków ubocznych zastosowanych leków.

„Myliliśmy się” – powiedziała lekarka. – „Te zmiany nie są tak odwracalne, jak zawsze myśleliśmy. Mają też długoterminowy wpływ na wzrost i rozwój dzieci, m. in. często czyniąc je bezpłodnymi i wpływając na rozwój ich kości”.

Zjawisko to zaobserwowano na całym świecie. W przeszłości większość dzieci po okresie dojrzewania zrezygnowałaby z seksu i czułaby się komfortowo ze swoją płcią urodzeniową, ale odkąd świat medyczny przyjął podejście afirmacyjne, obejmujące blokady dojrzewania i hormony płciowe, prawie wszystkie dzieci które przez to przeszły, wciąż identyfikują się jako osoby transpłciowe.

Więcej – TUTAJ.

Dwa klauny na przedramieniu

Torontońska policja oferuje nagrodę w wysokości do $50,000 za informacje, które przyczynią się do aresztowania 30-letniego Kiarasha Parzhama z Richmond Hill, poszukiwanego za morderstwo z premedytacją. Parzham jest czwarty na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Kanadzie.

Policja nie szuka świadków, sprawa jest gotowa do procesu, brakuje jedynie głównego oskarżonego. Poszukujemy jest tylko Parzham, który zastrzelił 28-letniego torontończyka na parkingu stacji metra.

Jest to mężczyzna o wzroście sześciu stóp i wadze 180 funtów, może być uzbrojony i niebezpieczny. Mówi po angielsku i w języku farsi. Ma kilka tatuaży, m. in. dwie twarze klaunów na lewym przedramieniu.

Nagroda w wysokości 50,000 dolarów jest dostępna tylko do 14 września.

Rekordowy spadek sprzedaży domów

Sprzedaż nieruchomości w Kanadzie spadła w lutym aż o 40% w porównaniu z lutym ubiegłego roku, co wynika z najnowszego raportu Kanadyjskiego Stowarzyszenia Nieruchomości (CREA).

Jednak z miesiąca na miesiąc coś drgnęło – w lutym w skali całego kraju sprzedaż domów wzrosła o 2,3% w porównaniu ze styczniem br.

Więcej – TUTAJ.

Naukowcy badają inteligentne powierzchnie

Naukowcy z University of British Columbia testują inteligentne powierzchnie, aby poprawić w miastach komunikację telefonów komórkowych. W tym celu badają powierzchnie, które mogą odbijać sygnały z wież nadawczych. W tym celu instalują w oknach lub panelach budynków specjalne elementy odblaskowe, kierujące sygnał do odbiorców. 

W Kanadzie istnieje ponad 12 tysięcy bezprzewodowych wież antenowych, a jednak brak zasięgu jest częstym problemem. Dlatego naukowcy z Vancouver wprowadzili konfigurowalne, inteligentne powierzchnie w centrach miejskich, służące do odbijania sygnałów w już istniejących sieciach bezprzewodowych. Protokół działa jednocześnie dla wielu użytkowników i nawet w tzw. kanionach miejskich użytkownicy mogą cieszyć się niezawodnym połączeniem telefonicznym.

Więcej – TUTAJ.

104 mecze zamiast 64

Wprowadzone nowe zasady dla mistrzostw świata w piłce nożnej, jakie odbędą się za trzy lata w Kanadzie, Stanach i Meksyku.

Mundial odbędzie się z udziałem 48 drużyn rozlokowanych w 12 czterozespołowych grupach. Dwie najlepsze drużyny i 8 najlepszych z trzecich miejsc awansuje do 1/16 finału. W praktyce oznacza to tyle, iż na turnieju zobaczymy nie 64 mecze (jak dotychczas), lecz 104, a cała impreza potrwa blisko 40 dni. 

Dzisiaj (16 III) rozpoczyna się kongres FIFA w Rwandzie. Podczas niego prezydent Gianni Infantino zostanie wybrany na drugą kadencję przez aklamację.


Current track

Title

Artist

Background