Current track

Title

Artist

Background

► Sorry Boys

Written by on 21/10/2023

POWER PLAY W TYM TYGODNIU:

Na zaproszenie Muzeum Powstania Warszawskiego zespół Sorry Boys upamiętnił 79. rocznicę Powstania Warszawskiego. Artyści przygotowali materiał na płytę, wystąpili także na koncercie w Parku Wolności przy Muzeum. Album zawiera osiem autorskich kompozycji z tekstami Beli Komoszyńskiej, Miuosha, Zuzanny Ginczanki i Pabla Nerudy. Płyta nosi tytuł „Moje serce w Warszawie”. Kolejnym singlem z albumu jest piosenka „Dzień dobry”, z gościnnym udziałem Roberta Gawlińskiego.

Tak o singlu mówi Bela Komoszyńska, wokalistka, liderka i autorka tekstów Sorry Boys:

„Dzień dobry” to najjaśniejszy z utworów na albumie “Moje serce w Warszawie”. Mógłby być poranną mantrą. Wyobrażam sobie, że taki nastrój, pełen nadziei, towarzyszył młodym ludziom idącym do Powstania w pierwszym jego dniu. Naszym gościem w tym utworze jest Robert Gawliński – szaman polskiej piosenki i głos, z którym prześpiewałam setki godzin, kiedy zaczynałam swoją drogę z muzyką. Niech ten utwór Wam dobrze gra w duszach i służy jako zapasowe słońce!

Płyta „Moje serce w Warszawie” to podróż przez lato 1944 roku, historię miłości młodych warszawiaków, nadziei, która towarzyszyła Powstańcom w początkowej fazie Powstania, aż po śmierć, stratę i ucieczkę w marzenia. Unosimy się nad Warszawą, oglądamy tamte wydarzenia jak przez sen. Bohaterką płyty jest też sama stolica, pięknie personifikowana w utworze „Miasto Warszawa” – erotyku napisanym przez chilijskiego poetę i noblistę, Pabla Nerudę.

 

Tagged as

Current track

Title

Artist

Background