Current track

Title

Artist

Background

► DODA Smolasty

Written by on 20/05/2024

POWER PLAY:

„NIE ŻAŁUJĘ” feat. SMOLASTY 

muzyka: Piotr Zborowski, Carla Fernandes, Marissa, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Smolasty

tekst: DODA, Smolasty, Carla Fernandes, Marissa, Patryk Kumór

Aquaria dopływa do brzegu… I to właśnie utwór „Nie żałuję” kończy jej erę.🌙

Po podwójnie diamentowym wielkim hicie „Nim Zajdzie Słońce”, czas na prequel tej historii. Kolejna odsłona tego wyjątkowego duetu DODA feat. SMOLASTY!

Artystka do produkcji teledysku zaangażowała tego samego reżysera Piotra Zajączkowskiego, aby zachować ciągłość historii i spójność obrazu. Jest to kolejny teledysk Dody pełen metafor, którymi artystka posługuje się, aby pobudzić widza do uruchomienia wyobraźni i odnalezieniu swojej osobistej historii w nim.

Żal po rozstaniu z drugim człowiekiem, życie przeszłością w poczuciu straty i krzywdy blokuje nas przed pójściem do przodu. Więzi nasze umysły i zamyka na przyszłość. Cela jest więc tego symbolem. Mimo iż widzimy przyszłość (scena, kiedy Doda spogląda w ułamki lustra) to żal staje się silniejszy… ale kiedy podczas gry w kości wypada 3x NIE ŻAŁUJĘ, wtedy nasza bohaterka odzyskuje wolność. Wygrywa grę ze swoim największym wrogiem, czyli sobą.

„Nie żałuję” to utwór o tym, aby mimo złamanego serca spojrzeć na przeszłość z innej perspektywy i dla dobra samego siebie żyć nie oglądając się za siebie. Chociaż czasami jak to w życiu bywa, przeszłość lubi deptać po piętach…

 

Tagged as

Continue reading

Next post

21 MAJA


Thumbnail
Previous post

20 MAJA


Thumbnail
Current track

Title

Artist

Background