Current track

Title

Artist

Background

wesprzyj radio

Poniżej jest link do strony gdzie można wpłacic na wsparcie radia

Świat, który nas otacza zmienia się bardzo szybko.

Technologia powoduje, że dziś każdy ma znacznie większy wybór w dostępie do informacji niż 20 lat temu, kiedy powstało Radio 7. A jednak przez te wszystkie lata pozyskaliśmy wierne grono słuchaczy, którzy są z nami od początku. Radio 7 było i jest bardzo ważną częścią naszej polsko-kanadyjskiej historii. Setki imprez i wydarzeń, które mieliśmy szansę wspierać i promować są najlepszym potwierdzeniem i dowodem, że ta rozgłośnia integruje naszą społeczność. Jest to w tej chwili jedyne polskie radio w Kanadzie, które możemy słuchać  7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Ale… w chwili obecnej jak nigdy wcześniej, przyszłość naszego Radia 7 Toronto leży w Państwa rękach. Dlatego zwracamy się do wszystkich tych, którzy uważają się za naszych wiernych słuchaczy (a wiemy, że mamy ich bardzo wielu) by zostali PRZYJACIÓŁMI Radia 7.

Moment jest niezwykle krytyczny dla nas wszystkich. COVID-19 spowodował, że ponad 50% naszych stałych reklamodawców nie może (jak na razie) ogłaszać się na antenie, gdyż ich biznesy nie przynoszą dochodu. Bardzo wielu z tych, co z nami pozostali, również musi ograniczać swoje wydatki na reklamę, by ich biznesy mogły przetrwać. Niestety, koszty jakie Radio 7 ponosi miesięcznie tylko po to, by opłacić czas antenowy (bez pensji dla załogi) są niezwykle wysokie. Jest to ponad $21,000 + HST! Obecne reklamy nie pokrywają tej sumy i my, jako Radio 7, znaleźliśmy się w bardzo krytycznym momencie. Dlatego wpadliśmy na pomysł, który – jeśli się powiedzie – nie tylko pomoże nam opłacać czas antenowy, ale również przyniesie w przyszłości wyraźne korzyści tym słuchaczom, którzy zdecydują się poprzeć naszą inicjatywę.

Postanowiliśmy zainicjować akcję  pod hasłem “Zostań Naszym Przyjacielem”. Pomysł jest zasadniczo bardzo prosty i porównać go można z miesięcznym dobrowolnym abonamentem. Taki abonament, jeśli pozyskamy odpowiednio liczną grupę PRZYJACIÓŁ, pozwoli nam na stabilne funkcjonowanie Siódemki. Niestety, bez pomocy słuchaczy i sympatyków Radio 7 przestanie istnieć i zamiast przy naszej, polskiej muzyce i wiadomościach z Polski, będziemy budzić się przy zupełnie innych rytmach. Zniknie “tuba”, która pozwala nam wszystkim promować polski biznes, ojczysty język i polską kulturę. Jak w takiej sytuacji my, jako grupa etniczna będziemy mogli się między sobą komunikować?

Nie chodzi też nam o jednorazowy zryw i rozpaczliwą kampanię typu “ratujmy Radio 7”. Mamy nadzieję na wsparcie przez PRZYJACIÓŁ, którzy w zamian za drobne lecz regularne wpłaty będą mogli nadal bawić się z nami, słuchać bieżących informacji, wspierać polską kulturę i tradycję. Dlatego ta akcja zmierza w kierunku stałych donacji w wysokości zaledwie $10.00 miesięcznie. Jeśli dla kogoś ta suma jest zbyt duża, to my to rozumiemy i nadal zapraszamy do słuchania nas tak długo, jak długo będziemy istnieć. Ale mamy nadzieję, że $10.00 miesięcznie pobierane automatycznie z VISA, Master Card czy debit card będzie dla Państwa praktycznie niezauważalnym wydatkiem, a nam zrobi kolosalną różnicę i przyczyni się do ustabilizowania naszej sytuacji finansowej. Dokładnie taki sam model zbierania funduszy (z ogromnym sukcesem) zastosowało niedawno powstałe w Polsce „Radio Nowy Świat” , prowadzone przez byłych redaktorów popularnej „Trójki”. Naszym zdaniem jest to w dzisiejszych czasach (kiedy tradycyjni sponsorzy przeżywają problemy) jedyne rokujące szansę powodzenia rozwiązanie – by Radio 7 Toronto mogło istnieć i grać dla Państwa jeszcze przez wiele lat.

Nasz pomysł idzie jednak dalej. Otóż pracujemy nad tym, by ci wszyscy, którzy zostaną naszymi PRZYJACIÓŁMI otrzymali specjalną kartę PRZYJACIELA upoważniającą do atrakcyjnych zniżek w wielu polskich, lokalnych biznesach. Będą to firmy, które zostaną naszymi PARTNERAMI biznesowymi. My będziemy promowali w mediach Radia 7 i w “Życiu”, a nasi PRZYJACIELE będą mieli zniżki na ich usługi czy zakupy w ich sklepach. My, jako Radio 7 nie tylko będziemy mogli nadal służyć Polonii, ale również będziemy integrować nasze środowisko i promować polski biznes i polskie wydarzenia kulturalne. Czy nie jest to coś, co jest warte poparcia? Czy w ten sposób nie powinniśmy wspierać naszej rodzimej społeczności?

Wdrożenie w życie tej idei (kart zniżkowych) zajmie trochę czasu i zaczniemy to robić gdy zgromadzimy odpowiednią liczbę PRZYJACIÓŁ. Ale już teraz nasi PRZYJACIELE będą korzystali z pewnych benefitów. Przede wszystkim z tego, że dzięki waszej pomocy Radio 7 Toronto będzie nadal istniało i będzie mogło skoncentrować się na doskonaleniu programu. Każdy, kto zadeklaruje pomoc otrzyma podziękowanie na falach naszej stacji. Wszyscy przyjaciele otrzymają specjalną naklejkę na samochód “Przyjaciel Radia 7”. Dla PRZYJACIÓŁ będziemy tworzyć specjalne koncerty życzeń oraz, jak tylko COVID-19 trochę odpuści, zamierzamy organizować wspólne imprezy plenerowe. Pomyślimy o jeszcze innych formach podziękowania, ale naszym największym podziękowaniem dla PRZYJACIÓŁ Radia jest codziennie emitowana audycja Siódemki, która dla wielu jest niezwykle ważna i wyczekiwana. Dlatego liczymy, że zostaną Państwo nie tylko słuchaczami, ale także naszymi Przyjaciółmi.

Od 1 czerwca 2020 roku, dzięki zaangażowaniu całej załogi Radia 7 Toronto, udało nam się uruchomić radio internetowe, którego wielu z Państwa słucha już na stałe – 7 dni w tygodniu. Zamierzamy to radio rozwijać i wzbogacać treściowo, powoli wprowadzając dodatkowe godziny i różne ciekawe audycje. Wsparcie, o które prosimy będzie w całości przeznaczone na utrzymanie Radia 7 Toronto i pokrycie kosztów związanych z nadawaniem naszej audycji na falach radiowych 1320 a.m.  Działamy w trosce o naszych słuchaczy. Moglibyśmy łatwo całkowicie przenieść się do internetu, ale wiele osób, szczególnie starszych, musiałoby się z nami pożegnać – bo nie zawsze są oni technologicznie gotowi na takie rozwiązanie. Dlatego również liczymy na ich zrozumienie powagi sytuacji i wsparcie pomysłu o którym piszę.

Osobiście uważam, że jest kilkanaście instytucji w naszym środowisku (jak Radio 7 Toronto, Centrum JP II, Kabaret pod Bańką, Teatr Marii Nowotarskiej, orkiestry symfoniczne panów Macieja Jaśkiewicza i Andrzeja Rozbickiego, księgarnia Pegaz, Pegaz Art Production, Mr. System, itd), dzięki którym możemy jeszcze pielęgnować naszą polskość. Jak ich zabraknie, to nasze dzieci przestaną czuć się Polakami! Nasze Radio 7 Toronto musi istnieć, by nadal integrować Polonię, promować polską kulturę i polski biznes w Kanadzie. Jestem pewny, że każdy, kto czuje się Polakiem rozumie jak ważne jest, by istniała “tuba” za pomocą której jesteśmy w stanie się komunikować – między sobą i z rynkiem. Szczególnie jest to ważne w tych dziwnych i trudnych czasach, kiedy kontakty międzyludzkie są tak ograniczone. Lokalne polskie radio pozwala czuć się nam, że jesteśmy CIĄGLE razem!

Dziękujemy!


Istnienie polskiego radia to nasz wspólny cel i ogromna wartość dla wszystkich.

W imieniu swoim, Agaty, Tomka, Zbyszka, Kasi, Olympii i Agnieszki,

Maciek Czapliński


Current track

Title

Artist

Background