Current track

Title

Artist

Background

► STAN BORYS

Written by on 25/12/2023

POWER PLAY W TYM TYGODNIU:

Stan Borys – Wesołych Świąt Wam Życzę

To niespodziewany – za to jakże trafiony! – prezent od wspaniałego artysty dla wiernej publiczności.

Z powodów zdrowotnych Stan Borys na jakiś czas wycofał się z życia medialnego i koncertowego. Nie przestał jednak tworzyć, nadając ostateczny szlif swojemu najnowszemu wydawnictwu, czyli świątecznej, małej płycie.

EP “Wesołych Świąt Wam życzę” to zbiór czterech kolęd i pastorałek. To formy pokrewne (kolęda jest utworem religijnym, mówiącym o narodzeniu Pana; pastorałka zaś to rzecz świecka, opowiadająca o tym, co towarzyszy Świętom), a w wykonaniu Stana Borysa granica między nimi jeszcze bardziej się zaciera – dostojność idzie tu w parze ze skromnością, a niebiańska świętość opiewana jest z perspektywy kogoś, kto dobrze wie, czym są sprawy przyziemne.

Anna Maleady, menedżerka i towarzyszka życia Stana Borysa: – Te piosenki powstawały na przestrzeni wielu lat. Stan nie był początkowo przekonany do świątecznego projektu, ale dla mnie, czyli kogoś, kto po prostu kocha muzykę, było nie do pomyślenia, żeby artysta obdarzony takim talentem, nie miał w repertuarze kolęd i pastorałek. W końcu podjął wyzwanie. Kolejne piosenki były prezentami, które Stan “wręczał” mi za każdym razem, gdy przylatywał na Święta do Stanów Zjednoczonych. Do tej pory (z wyjątkiem opublikowanej kilka lat temu „Wesołych Świąt Wam życzę” ze słowami samego Stana) te bożonarodzeniowe piosenki znali tylko nasi znajomi. Teraz mogą poznać je wszyscy fani.

Stan Borys: – Bardzo się cieszę, że ta muzyka dotrze do szerokiej publiczności. Kiedyś wzbraniałem się przed takim repertuarem, trochę z przekory i nie chcąc robić tego, co robią inni artyści. Ale prośby mojej Anny, muzyczna wyobraźnia Ryszarda Szweca, a w końcu i poezja Anny Bernat, nie dały mi wyboru: podążyłem za sercem, pokłoniłem się moim głosem małemu-wielkiemu Jezuskowi. Mam nadzieję, że moje kolędy i pastorałki uszczęśliwią też słuchaczy. To moje życzenia życia w miłości, pokoju i zdrowiu, z dala od trwogi, w szacunku do Bożego Narodzenia.

Tagged as

Continue reading

Previous post

► T.LOVE


Thumbnail
Current track

Title

Artist

Background