► Ławeczka (feat. Czesław Śpiewa)

Written by on 14/07/2024

POWER PLAY:

Czy pamiętacie waszą ławeczkę? W podstawówce, w gimnazjum, w liceum? Jakież to było osławione i wspaniałe miejsce! Chodziło się na ławeczkę na wagary, pośmiać się, pogadać… zapalić papierosa. No i najważniejsze – chodziło się zawsze z takimi kolegami, których po latach z czystym sercem możemy nazwać przyjaciółmi. Czy ławeczka dzisiaj nie jest aby zapomnianym miejscem? Czy nie lepiej by było chodzić regularnie „na ławeczkę” zamiast „na leżankę” u psychoterapeuty?

Ławeczka, to piosenka o przyjaźni. O przyjaźni, która ratuje nas w codziennych kłopotach, ale która może też uratować życie. Muzykę i słowa napisałem na początku tego roku i od tego czasu pracowaliśmy nad nią z tandemem producentów krakowskich Artur Malik/Adam Drzewiecki. Obaj są moimi przyjaciółmi. Na gitarach zagrał Tomasz Banaś, z którym zaprzyjaźniliśmy się w zakopiańskim Zaiksie.

Zgraniem i masteringiem zajął się Filip Kuncewicz, przyjaciel Czesława, który z kolei jest moim przyjacielem. Wszystkich nas łączy Ławeczka. Ta przez duże i małe EŁ. Z Czesławem Mozilem spotkałem się w 2006 roku. Zobaczyłem go na scenie jako zupełnie jeszcze wtedy nieznanego wykonawcę i podarowałem swoje wiersze, z których powstał jego „Debiut”. Nie spędzamy ze sobą wiele czasu, bo i ja, i on zawsze jesteśmy w biegu, a poza tym mieszkamy w innych miastach. Ale co kilka miesięcy siadamy i gadamy. I dziwimy się, że ludzie tak różni mogą się tak lubić.

Gdy tylko wyjawiłem Czesławowi, że chcę samemu prezentować swoje piosenki, od razu się zachwycił i bardzo mnie w tym wspiera. Konsultuję z nim każdy mój wykonawczy krok. Kiedy puściłem mu Ławeczkę, tak się zachwycił, że natychmiast zaproponowałem mu duet. To on zaprosił do współpracy Filipa Kuncewicza. To on podpowiedział mi kontakt z Robertem Kijakiem i wytwórnią Agora Muzyka. To on podpowiedział, żeby wysłać utwór na preselekcje do Opola. I oto „Ławeczka” – piosenka terapeutyczna o leczniczej mocy przyjaźni.

Występują: Czesław Mozil, Michał Zabłocki
Słowa i muzyka: Michał Zabłocki
Produkcja muzyczna: Artur Malik, Adam Drzewiecki
Instrumenty klawiszowe: Adam Drzewiecki
Perkusja: Artur Malik
Gitary: Tomasz Banaś

Tagged as

Continue reading

Next post

15 LIPCA


Thumbnail
Previous post

14 LIPCA


Thumbnail

RADIO 7 TORONTO

Current track

Title

Artist

PATRON RADIA 7


Domator 2025

Background