Current track

Title

Artist

Background

POWROTY Z KANADY

Written by on 28/08/2023

W Kanadzie, a szczególnie w południowym Ontario, żyje spora grupa Polaków. Szacuje się, że polskie korzenie ma około 300,000 Ontaryjczyków. Przybyli tu głównie z największą falą imigracji w latach 80-tych i na początku lat 90-tych ubiegłego wieku.

Opuszczaliśmy Ojczyznę w poszukiwaniu normalnego życia i lepszej przyszłości dla nas i naszych dzieci. Kanada była i jest przychylna imigrantom i polska grupa etniczna doskonale się tutaj odnalazła. Większość z nas poradziła sobie tu doskonale i uczciwie pracowała przez ponad 30 lat. Mamy urodzone już na emigracji dzieci, często też wnuki, oraz bardzo wielu przyjaciół. Posiadamy domy i dobrze prosperujące biznesy. Polacy są w Kanadzie cenieni i ogólnie dobrze i spokojnie się nam tu żyje.

Ale od pewnego już czasu obserwujemy wzrastający trend powrotów do Polski, która stała się dla wielu atrakcyjnym krajem, zupełnie innym niż ten, który opuszczaliśmy. Szczególnie sporo ludzi, którzy przechodzą na emeryturę myśli o powrocie, często ze względów ekonomicznych.

Kanadyjska emerytura nie pozwala tu nie tylko na dostatnią jesień życia, ale nawet na utrzymanie się na dotychczasowego poziomie. W Polsce daje ona takie możliwości.

Jest oczywiście wiele innych czynników – jak język, rodzina, dom po rodzicach, które dodatkowo motywują wielu z nas do takiej decyzji. Ale jak zaplanować powrót do kraju, od czego zacząć?

Reemigracja nie jest sprawą prostą

dlatego – jako Domator Team – postanowiliśmy wyjść naprzeciw planującym powrót, tworząc specjalny program, mający na celu wszechstronną pomoc powracającym. Mieliśmy już kilkudziesięciu klientów, którzy wrócili do Polski, sprzedając wcześniej z naszą pomocą swoje mieszkania czy domy. Wielu z nich mówiło nam o komplikacjach i trudnościach, jakie musieli pokonywać, przygotowując się do powrotu. To podsunęło nam pomysł zorganizowania programu, który by ten trudny proces troszkę naszym rodakom ułatwił.

Program ten był gotowy już w lutym tego roku, ale ze względu na sytuację w Polsce i wojnę na Ukrainie, wstrzymaliśmy się z jego startem do dziś. Zdajemy sobie sprawę, że obecna sytuacja w Polsce jest inna niż była w chwili jego opracowywania i pewnie sporo osób zrewiduje swoje plany, a być może tymczasowo zrezygnuje z reemigracji. Ale dla tych, którzy pomimo sytuacji będą wracali, nasza inicjatywa może być bardzo przydatna.

Na czym polega program?

Klientom, którzy sprzedają nieruchomość z Domator Team, oferujemy skoordynowaną pomoc w zorganizowaniu powrotu do Polski. W tym celu nawiązaliśmy współpracę z ponad dwudziestoma firmami, które oferują usługi niezbędne w procesie reemigracji do Polski. 

Są wśród naszych partnerów firmy wysyłkowo-transportowe, prawnicy i księgowi, biura oferujące sprzedaż biletów lotniczych i ubezpieczeń zdrowotnych, tłumacze przysięgli, bank oferujący najkorzystniejszy sposób przelewów i wymiany walut, itd. Mamy nawet swojego przedstawiciela w Polsce, który kompleksowo pomoże naszym klientom znaleźć i zakupić w Polsce dom lub mieszkanie, czyli te wszystkie usługi, które są niezbędne, aby przeprowadzić się na stałe z Kanady do Polski.

Naturalnie nie pobieramy od naszych partnerów żadnych opłat. Wręcz przeciwnie, jeśli zostaną Państwo naszymi klientami, po sprzedaniu nieruchomości w Kanadzie otrzymają Państwo od Domator Team jednorazowy certyfikat na $1,000 CAD*, który można wykorzystać w którejkolwiek firmie partnerskiej na pokrycie kosztów powrotu do Polski.

Od czego zacząć?

Zapraszam na naszą nową stronę, która została stworzona specjalnie dla celów tego programu: www.powrotyzkanady.com. Wszystkich zainteresowanych zapraszam także do kontaktu z nami. Można to zrobić, wypełniając specjalny formularz na stronie, który dotrze do nas drogą elektroniczną. Można dzwonić do mnie oraz do każdego agenta Domator Team. Wszystkie numery znajdą Państwo na stronie. 

Koordynatorem programu jest Stanisław Pacyna i jest on chyba najlepszą osobą do pierwszego kontaktu: 416-884-5496.

Nasz program obejmuje takie zagadnienia jak:

 • sprzedaż nieruchomości w Kanadzie
 • zakup nieruchomości w Polsce
 • transport mienia przesiedleńczego
 • podatki w Kanadzie
 • porady prawne
 • ubezpieczenia społeczne (renty i emerytury)
 • przelewy pieniędzy do Polski
 • bilety lotnicze
 • tłumaczenie dokumentów.

Kilka słów ostrzeżenia

Jak wspomniałem wcześniej, sporo osób decyduje się na wyjazd, ale jak się okazuje, sporo osób również po jakimś czasie wraca. To szczególnie osoby młodsze i jeszcze w wieku produkcyjnym. Decyzje o powrocie czasami są podejmowane po super fajnych wakacjach w Polsce, kiedy możemy „zaszaleć” i kiedy mamy wokół nas grono starych przyjaciół. Ale potem dopada nas szara rzeczywistość, która jest zdecydowanie mniej kolorowa. Codzienne życie nie zawsze jest takie, jak sobie wymarzyliśmy, a polska polityka i “Polaków rozmowy” wymagają sporej odporności, której po latach w Kanadzie już nie mamy.

Czyli tu rada jest taka:
planować powroty należy ostrożnie

Na koniec chciałbym zaprosić wszystkich Państwa do współpracy z nami – nie tylko zdecydowanych na powrót do Polski. 

A powodów, dlaczego warto z nami współpracować, jest bardzo wiele:

 • Doświadczenie. W real estate jestem od 31 lat i mam wszechstronne doświadczenie również w projektowaniu i budowie domów. Domy to moja specjalność. Większość członków naszego teamu jest w biznesie od ponad 25 lat. Znamy ten rynek od podszewki.
 • Rzetelność i profesjonalizm. Interes naszych klientów jest zawsze dla nas na pierwszym miejscu.
 • Przyjazny i życzliwy serwis. Traktujemy naszych klientów jak przyjaciół, z szacunkiem i zawsze poważnie – bez względu na wielkość transakcji.
 • Oferujemy bezpłatną wycenę nieruchomości oraz sugerujemy co można zrobić, by podnieść jej wartość.
 • Przygotowujemy profesjonalne zdjęcia, broszury i virtual tours. Dobre zdjęcia wzbudzają zainteresowanie i pomagają zachęcić do odwiedzin sprzedawanego domu.
 • Konkurencyjna prowizja (commission). Nasza prowizja jest elastyczna i dostosowana do rynku. Są tacy klienci, którzy chcą zapłacić minimum – i my jesteśmy gotowi to zaoferować. Ale są też tacy, którzy chcą, by prowizja pokryła koszty staging i przygotowanie domu do sprzedaży (jak sprzątanie, usunięcie niepotrzebnych sprzętów, malowanie czy mycie okien). Wówczas oczywiste jest, że prowizja jest inna.
 • Bezpłatna reklama na dwóch największych real estate boards (TREB & ITSO), plus na setkach stron takich jak Zucassa, House Sigma, Realtor, etc. Zamieszczamy także ogłoszenia w gazetach oraz na stronie  radio7toronto.com.
 • Współpraca z Domator Team to największa na świecie szansa wygrania Mercedesa klasy A. Wśród naszych klientów losujemy luksusowy samochód na specjalnie zorganizowanej imprezie. Oprócz Mercedesa są do wylosowania inne cenne nagrody. W tym roku będzie to już 20. gala Domatora z losowaniem samochodu.

A skoro mowa o Mercedesie

Przypominam, że losowanie w tym roku odbędzie się 30 października 2022 w Centrum Jana Pawła II. Jest to niedziela, a początek gali zaplanowaliśmy na 17.30.

Foto: Wylosowali mercedesa w 2019r.

Wstęp tylko z zaproszeniami, które już powinny dotrzeć do zainteresowanych. Jeśli ktoś z Państwa kwalifikuje się do losowania, ale jeszcze nie otrzymał zaproszenia, proszę o kontakt ze mną po 26 października. Na taką okoliczność są przygotowane zaproszenia “zastępcze”.

Impreza ma charakter uroczystego obiadu, połączonego z występami artystów, w czasie którego prowadzone jest losowanie na zasadach odwrotnej kolejności. Losujemy na wstępie grupę finalistów ze wszystkich losów wrzuconych do bębna, a następnie z tej grupy finałowej eliminujemy kolejne losy – do chwili, kiedy pozostanie ostatni i zwycięski los.

Domator Team od lat był i jest sponsorem polskiej kultury. Od dwóch lat prowadzę również Radio 7, które może być obecnie słuchane 24/7

Współpracując z nami, także i Państwo wspierają polską kulturę i nasze narodowe dziedzictwo. 

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu,

Maciek Czapliński
905 278 0007

Tagged as

Continue reading

Current track

Title

Artist

Background