Current track

Title

Artist

Background

► The Rolling Stones

Written by on 29/10/2023

POWER PLAY W TYM TYGODNIU:

The Rolling Stones, najdłużej grający zespół na świecie, powracają po 18 latach od premiery “A Bigger Bang” w wielkim stylu. “Hackney Diamonds” to ich dwudzieste czwarte wydawnictwo, stanowiące doskonałe podsumowanie kariery brytyjskiej grupy i jej wpływu na muzykę. Choć album czasem wprawia w nostalgiczny nastrój, jego przesłanie nie dotyczy smutku czy przemijania, lecz celebrowania rock’n’rolla najwyższej klasy.

Mimo tragicznej straty w postaci Charliego Wattsa w 2021 roku, Mick Jagger, Keith Richards i Ronnie Wood nie zamierzali odejść na emeryturę po zeszłorocznej trasie z okazji 60-lecia zespołu. The Rolling Stones to ikona brytyjskiej inwazji, a ich niechlujny styl ubioru i mocne granie zawsze stały w opozycji do jednolitych garniturów Beatlesów. W swojej długiej karierze przeszli przez różne fazy, od psychodelii na “Their Satanic Majesties Request” po trendy lat 80. na “Tattoo You”. Dziś są ostatnim żywym bastionem początków muzyki popularnej i rockowej.

“Hackney Diamonds” to nieoczekiwana podróż w świat inspiracji i źródeł muzyków, którzy odmienili przemysł muzyczny. Album zawiera gościnne występy takich legend jak Paul McCartney, Stevie Wonder, Elton John i Lady Gaga. Jednak nie jest to jedynie wykorzystywanie nazwy The Rolling Stones. Mick Jagger, Keith Richards i Ronnie Wood brzmią rewelacyjnie, zachowując młodzieńczą energię. Pierwszy singiel, “Angry”, to popis umiejętności, który przypomina, dlaczego zespół zdobył sławę na całym świecie.

Drugi singiel, “Sweet Sound Of Heaven”, to soulowo-bluesowy utwór, a gościnne występy Stevie Wonder i Lady Gagi nadają mu unikalny charakter. Współpraca z Gagą była spontaniczna i udowadnia jej profesjonalizm.

Album kończy się utworem “Rolling Stones Blues”, który hołduje Muddiemu Watersowi i stanowi doskonałe podsumowanie kariery zespołu. “Hackney Diamonds” to autentyczne, emocjonalne i rozbrajające dzieło, które może być świetnym zakończeniem kariery The Rolling Stones. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników zespołu.

Data premiery: 20 października 2023 Single: “Angry”, “Sweet Sounds Of Heaven”

 

Tagged as

Current track

Title

Artist

Background