Current track

Title

Artist

Background

► The Beatles

Written by on 03/11/2023

POWER PLAY W TYM TYGODNIU:

The Beatles – Now And Then

 W 1995 roku pozostali żyjący muzycy The Beatles próbowali pracować nad dość kiepskim jakościowo nagraniem, lecz zdołali nagrać tylko kilka partii i porzucili pomysł. Dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji udało się oczyścić taśmę do tego stopnia, by słyszany był jedynie wokal Johna Lennona.

Do prac powrócono w 2022 roku. Nagrania do “Now and Then” początkowo były owiane tajemnicą. Jak tłumaczył Paul McCartney w dokumencie nagranym specjalnie na okazję premiery, on sam osobiście nadzorował sesje nagraniowe w Capitol Studios w Los Angeles, gdzie nagrano melancholijne smyczki towarzyszące utworowi. Orkiestra do końca sądziła, że nagrywają partie na solowy album McCartneya. Twórcą orkiestracji jest Giles Martin, syn producenta oryginalnych nagrań Beatlesów – George’a Martina.

Wzruszający utwór, który fani Beatlesów nazywają “listem miłosnym Johna do Paula”, wzbogaca solo na gitarze slide – charakterystyczne dla dokonań George’a Harrisona. W hołdzie muzykowi zagrał je Paul McCartney. Ponadto Paul i Ringo śpiewają chórki w refrenie.

Posłuchaj ostatniej piosenki The Beatles!

 

Tagged as

Continue reading

Current track

Title

Artist

Background